Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Prawo do świadczenia rehabilitacyjnego

  Prawo do świadczenia rehabilitacyjnego

  Ubezpieczony, który po wyczerpaniu okresu pobierania zasiłku chorobowego wciąż jest niezdolny do pracy, może liczyć na uzyskanie świadczenia rehabilitacyjnego, o ile dalsze leczenie bądź rehabilitacja pozwalają oczekiwać, że odzyska zdolność do pracy.

  Więcej

 • Czy warto mieć e-sklep?

  Czy warto mieć e-sklep?

  Dlaczego warto założyć sklep internetowy w naszej branży? Jak go reklamować? Czy sprzedaż słodyczy przez Internet może być opłacalna? Na te i podobne pytania odpowiada Olimpia Jakubczak-Choma, właścicielka Cukierlukier.shoper.pl

  Więcej

 • III Europejskie Targi Produktów Regionalnych

  III Europejskie Targi Produktów Regionalnych

  160 producentów tradycyjnej, regionalnej żywności oraz twórców rękodzieła artystycznego z dziewięciu - głównie europejskich - krajów, w tym z Polski, przyjedzie w czwartek pod Tatry, by zaprezentować wyroby podczas III Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Targi odbędą się na zakopiańskiej Równi Krupowej 9-16 sierpnia!

  Więcej

 • Rośnie cena kakao

  Rośnie cena kakao

  W ostatnich tygodniach pogoda rozdaje karty na rynkach towarów rolno-spożywczych. Drożeje kukurydza i soja, a także cukier. Teraz przyszła kolei na kakao.

  Więcej

 • Niższa stopa pobudzenia gospodarki

  Niższa stopa pobudzenia gospodarki

  Co najmniej o 50 pkt bazowych, a w całym cyklu nawet o 100 pkt bazowych powinny spaść stopy procentowe, żeby uchronić polską gospodarkę przed skutkami spowolnienia.

  Więcej

 • Mniejsze plony, wyższe ceny

  Mniejsze plony, wyższe ceny

  Możemy się szykować do kolejnych podwyżek. Według najnowszych danych GUS wynika, że zbóż podstawowych będzie w tym roku o około 4% mniej niż w roku ubiegłym. To spowoduje wzrost cen zbóż i pieczywa.

  Więcej

 • Na chorobowym nie znaczy chory

  Na chorobowym nie znaczy chory

  Przeciętnie, Polak choruje 12 dni w roku, korzystając w tym czasie ze zwolnienia. Według przedsiębiorców koszty takich absencji chorobowych kosztowały w 2011 r. zarówno pracodawców, jak i ZUS ponad 18,2 mld zł. Czy wszystkie te nieobecności były spowodowane chorobą? A może pracownik potrzebował po prostu odpocząć na koszt pracod

  Więcej

 • www.sklep_online.pl

  www.sklep_online.pl

  Ze sprzedażą online jest trochę jak z centrami handlowymi. Możemy ich nie lubić, ale trzeba w nich być. I podobnie jak szybko powstają kolejne centra handlowe, tak rynek handlu internetowego w Polsce będzie się rozwijał najszybciej w Europie. Dla jakich firm wejście w ten obszar będzie najlepszym rozwiązaniem?

  Więcej

 • Merkur w nowej siedzibie

  Merkur w nowej siedzibie

  4 lipca firma Merkur uczciła otwarcie nowej siedziby lubelskiego oddziału przy ulicy Gospodarczej 21. Impreza zaskoczyła poziomem i profesjonalną organizacją. Przez kilka godzin nowy magazyn odwiedziło kilkadziesiąt firm z branży.

  Więcej