Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • iba 2012 - Światowe Targi Piekarstwa

  iba 2012 - Światowe Targi Piekarstwa

  Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia najważniejszych i największych na świecie targów piekarstwa i cukiernictwa iba 2012. Na to niezwykle ważne dla całego sektora piekarniczego i cukierniczego wydarzenie zapraszamy w dniach 16.09. – 21.09.2012 r. do Monachium – miasta o wyjątkowym bawarskim klimacie.

  Więcej

 • Ponad 100 lat tradycji, miliony zadowolonych Klientów

  Ponad 100 lat tradycji, miliony zadowolonych Klientów

  Każda firma jest inna i potrzebuje indywidualnych rozwiązań ubezpieczeniowych. SIGNAL IDUNA dba o to, aby zaproponować rozwiązania idealnie skrojone na miarę potrzeb konkretnego Klienta, biorąc pod uwagę rodzaj prowadzonej działalności, wielkość firmy oraz inne czynniki.

  Więcej

 • Koronki krok po kroku

  Koronki krok po kroku

  Szukając inspiracji, możemy natknąć się na rozwiązania mające swoje korzenie w kulturze ludowej. Ażurowe dzieła sztuki, czyli mozolnie plecione nitki, stały się inspiracją do stworzenia techniki dekoracyjnej tortów, ciast, lodów, a nawet pieczywa. Dowiedz się, jak wykonać koronki i na co zwrócić szczególną uwagę.

  Więcej

 • Polisa idealna

  Polisa idealna

  W majowym wydaniu „Mistrza Branży”, w artykule „Sprawdź polisę”, przedstawiliśmy podstawowe zasady, którymi należy się kierować przy zawieraniu umowy ubezpieczenia piekarni czy cukierni. Tym razem skupimy się na modelowej umowie ubezpieczenia. Co obejmuje i dlaczego?

  Więcej

 • Linie na miarę

  Linie na miarę

  Firma Wieczorek od wielu lat produkuje i wdraża na polskim rynku piekarniczym specjalistyczne maszyny do formowania tradycyjnego polskiego chleba na zakwasach. Kilkadziesiąt rodzajów maszyn zostało stworzonych na bazie wiedzy i doświadczenia własnych konstruktorów i współpracy z polskimi piekarzami.

  Więcej

 • Ekskluzywne 50m²

  Ekskluzywne 50m²

  Małe jest piękne, ale żeby piękna była mała przestrzeń sklepu cukierniczo-piekarniczego, to trzeba się dobrze przygotować. Wnętrze w rozmiarze S to w zasadzie test dla naszego zmysłu organizacyjnego. To także zabawa w kolory i triki, które sprawią, że „zyskamy” więcej przestrzeni.

  Więcej

 • Piec w wielu kombinacjach…

  Piec w wielu kombinacjach…

  Obecność ciepłego pieca, przyjemny zapach w punkcie sprzedaży, wyjmowane i układane gorące bułki w koszach wiklinowych oddziałują na nasze zmysły podświadomie i mocniej niż reklama. Pierwsze skojarzenie na ten widok to świeżość. Świeże dla wielu ludzi oznacza po prostu to, co jest wypiekane na oczach klienta.

  Więcej

 • Październikowa Polagra z nowymi pomysłami na biznes

  Październikowa Polagra z nowymi pomysłami na biznes

  Nowy termin, nowe pomysły na promocje wystawców i, co najważniejsze, nowe przestrzenie warsztatowo-szkoleniowe dla rzemieślników piekarstwa, cukiernictwa oraz lodziarstwa. Skąd te zmiany i na czym będą polegać, zapytaliśmy Joannę Jasińską, dyrektor targów Polagra-Tech.

  Więcej