Zmiana działalności gospodarczej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością - czy warto?

Czy zmiana formy prawnej prowadzenia działalności w popularną spółkę z o.o. się opłaca? Jakie trudności, szanse i zagrożenia kryją się za taką opcją?
Czy zmiana formy prawnej prowadzenia działalności w popularną spółkę z o.o. się opłaca? Jakie trudności, szanse i zagrożenia kryją się za taką opcją?
Ulga ma obowiązywać w latach 2022-2026. Oznacza to, że przez ten czas przedsiębiorcy, którzy zainwestują w zakup lub leasing robotów przemysłowych, będą mieli prawo do odliczenia poniesionych kosztów.
Dziesiątki tysięcy przedsiębiorców branży gastronomicznej zostało pozbawionych możliwości normalnej pracy i zarobkowania.
W obliczu twardych restrykcji i widma bankructwa setki zdecydowały się na otwarcie. Wśród nich są liczne kawiarnie, cukiernie i lodziarnie.
Przedsiębiorco, masz czas do końca roku aby dostarczyć dokumenty wymagane w ramach przyznanej subwencji z tzw. „Tarczy finansowej”.
Nadchodzący rok zapowiada wiele zmian w kodeksie pracy, które dotkną zarówno pracowników jak i pracodawców. Dowiedz się jakie zasady w zakresie zatrudniania pracowników będą obowiązywały po wejściu w życie nowych przepisów. Wydarzenie odbędzie się poprzez platformę ZOOM już 9.12.2020 o godzinie 10:00.
Przygotuj się na nadchodzące zmiany - czym różnią się kasy fiskalne online i czy w każdym punkcie gastronomicznym będą obowiązywać?
W ramach Tarczy Antykryzysowej w pakiecie rządowych regulacji znalazło się wsparcie realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jak przebiega ten proces w Śląskiem, jak działa Platforma Usług Elektronicznych (PUE) – wyjaśnia ZUS o/Zabrze w rozmowie z Jagą Kolawą z Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.
Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach zaprasza na bezpłatne szkolenia w ramach projektu OdBudowa dla Rzemiosła. Pierwszy webinar pt. "Zarządzanie firmą w kryzysie" odbędzie się 20 kwietnia o godz. 11.00.
– Dotychczas przyjęte rozwiązania nie chronią odpowiednio firm i miejsc pracy przed likwidacją – przekonują reprezentanci największych organizacji pracodawców i przedsiębiorców w Polsce skupionych w Radzie Przedsiębiorczości. 3 kwietnia organizacja wystosowała 19 postulatów, koniecznych do nowelizacji specustawy.
Na wniosek Polskiego Funduszu Rozwoju terminy wdrożenia programu dla małych i średnich firm mogą zostać przesunięte o pół roku. Termin zawarcia umowy o zarządzanie PPK zostałby wówczas wydłużony do 27 października, a zawarcia umowy o prowadzenie – do 10 listopada 2020 r. – jak informuje Newseria.pl