Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Smak, który wymaga czasu

  Smak, który wymaga czasu

  Zwiększanie wydajności produkcji i skracanie procesów fermentacji nie zawsze przekładają się na lepszą jakość i większą świeżość pieczywa. Jednym ze sposobów optymalizacji produkcji i poprawy świeżości i jakości pieczywa przy jednoczesnym zachowaniu dużej wydajności produkcji jest metoda długiej fermentacji ciast.

  Więcej

 • Konkurs "Przyjazny pracodawca"

  Konkurs "Przyjazny pracodawca"

  Do 15 września br. można zgłaszać się do konkursu "Przyjazny pracodawca". Konkurs jest realizowany przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu w ramach projektu „Flexicurity szansa na zrównoważony rozwój rynku pracy”.

  Więcej

 • Czarna lista dłużników - planowane zmiany

  Posłowie Ruchu Palikota chcą zmienić zasady wpisywania konsumentów i przedsiębiorców na czarne listy dłużników. Według nich dłużnik byłby wpisany do biur informacji gospodarczej (BIG) tylko wtedy, gdy dług na pewno istnieje.

  Więcej

 • CSR on-line

  CSR on-line

  Pracodawcy RP w ramach projektu „Koalicja na rzecz odpowiedzialnego biznesu” realizują szkolenia z zakresu CSR. Szkolenia są certyfikowane i bezpłatne. Odbywają się za pomocą specjalnie zaprojektowanej platformy e-learningowej, dzięki czemu każdy pracownik może je odbyć bez wychodzenia z biura.

  Więcej

 • Etykietowanie w e-commerce

  Właściciele sklepów internetowych, podobnie jak producenci produktów spożywczych, będą zobowiązani do przedstawienia pełnych i dokładnych informacji o produkcie, dodatkowo opatrzonymi odpowiednimi zdjęciami produktu.

  Więcej

 • Prospona - Owocowe Inspiracje

  Prospona - Owocowe Inspiracje

  Prospona najwyraźniej jest w szczytowej formie. Nie tak dawno firma z Nowego Sącza została wyróżniona Godłem AGRO POLSKA 2012, co potwierdza wysoką jakość oferowanych produktów. W portalu Mistrz Branży też nie schodzi z pierwszych miejsc plebiscytów.

  Więcej

 • Nowe zasady zatrudniania cudzoziemca

  Nowe zasady zatrudniania cudzoziemca

  Jeżeli chcesz zatrudnić cudzoziemca, musisz sprawdzić, czy przebywa w Polsce legalnie. Tak wynika z nowej ustawy o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom nielegalnie przebywającym na terytorium Polski.

  Więcej

 • Kto przejmie OSM Chojnice?

  Pod koniec sierpnia okaże się, czy OSM Chojnice przejdą w ręce innej firmy, czy skonsoliduje się z jedną firmą na zasadach prawa spółdzielczego. - Wszelkie decyzje będą podejmowane po walnym zebraniu delegatów - mówi Damian Kozuch, prezes OSM Chojnice.

  Więcej

 • Czy Colian kupi Firmę Cukierniczą Solidarność?

  Producent słodyczy i napojów Colian jest wśród potencjalnych nabywców Firmy Cukierniczej Solidarność - wynika z wypowiedzi prezesa "Solidarności" Dariusza Marka. - Rozmawiamy ze wszystkimi w branży, również z Colianem, i to od kilku lat - powiedział Marek cytowany przez „Parkiet".

  Więcej