Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Niewypłacalność w sektorze spożywczym

  Od początku bieżącego rok upadłość ogłosiły 22 firmy z sektora produkcji i sprzedaży artykułów spożywczych. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego stanowi to wzrost o blisko 5% – mówił w sejmowym oświadczeniu poseł Jan Warzecha (PiS).

  Więcej

 • Policja ds. fałszowania żywności

  Policja ds. fałszowania żywności

  Jak skłonić producentów żywności do rzetelnego oznaczania artykułów spożywczych? Polska Federacja Producentów Żywności zaproponowała powołanie specjalnej policji żywieniowej, która kontrolowałaby skład produktów na sklepowych półkach.

  Więcej

 • Bądź firmą z klasą!

  Bądź firmą z klasą!

  Prowadzisz piekarnię lub cukiernię z województwa dolnośląskiego? Chciałbyś przyjąć wycieczkę uczniów kształcących się w zawodzie piekarz, cukiernik i pokazać produkcję we własnym zakładzie?

  Więcej

 • Marek Sawicki odchodzi

  Minister rolnictwa dziś oficjalnie złoży rezygnację ze stanowiska. Uważa, że w ujawnionej rozmowie działaczy PSL o nieprawidłowościach w spółkach związanych z jego resortem znalazły się pomówienia.

  Więcej

 • Chleb zdrożeje na jesień?

  Chleb zdrożeje na jesień?

  Dlaczego rosną ceny? Zbiory na całym świecie nie zapowiadają się wcale źle. Fundusze inwestycyjne wyraźnie uznały, że w obecnej, kryzysowej sytuacji płody rolne są jedną z pewniejszych lokat – podaje wyborcza.biz.

  Więcej

 • Po kawę na miasto

  Po kawę na miasto

  Jest branża, która nie musi obawiać się zawirowań na rynkach czy informacji o malejącym PKB. Polacy polubili pić kawę na mieście i nie szczędzą sobie tej przyjemności – donosi serwis Forsal.pl.

  Więcej

 • Nauczyciel, czyli mistrz - czekamy na Państwa komentarze

  Nauczyciel, czyli mistrz - czekamy na Państwa komentarze

  Nauczyciel – czy ten zawód ma jeszcze choć cząstkę etosu, którym cieszył się dawniej? Czy bycie nauczycielem to powód do dumy, czy też raczej wstydliwe uosobienie życiowego rozbitka? Czy piastowanie funkcji nauczyciela to honor, czy raczej przykry obowiązek?

  Więcej

 • Odszedł Janusz Szczuciński

  Odszedł Janusz Szczuciński

  Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 11 lipca 2012 roku zmarł Dyrektor Handlowy i wieloletni pracownik Cechu Rzemiosł Spożywczych w Warszawie Pan Janusz Szczuciński.

  Więcej