Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Odszedł człowiek legenda - Tadeusz Kałasa

  Odszedł człowiek legenda - Tadeusz Kałasa

  4 czerwca br. pożegnaliśmy Tadeusza Kałasa - nestora polskiego, a zwłaszcza warszawskiego piekarstwa, wieloletniego Starszego Cechu Piekarzy w Warszawie, członka honorowego SRP RP, posła na Sejm. Miał 94 lata. Jakim był człowiekiem, co zrobił i czym się zasłużył dla piekarstwa?

  Więcej

 • Praktyki dla nauczycieli i instruktorów

  Praktyki dla nauczycieli i instruktorów

  Chcesz podnieść kompetencje jako nauczyciel lub instruktor, poznać z bliska innowacyjne rozwiązania w branży piekarskiej, cukierniczej i gastronomicznej? Zgłoś się na bezpłatne praktyki.

  Więcej

 • Polskie smaki na Euro 2012

  Polskie smaki na Euro 2012

  EURO 2012 ma być dobrą okazją do przeprowadzenia akcji promującej polską żywność. Zagranicznych kibiców będziemy częstować tradycyjnymi jabłkami, truskawkami i rogalami świętomarcińskimi i sokami – zapowiedział podczas konferencji prasowej minister Marek Sawicki.

  Więcej

 • Wartość dodana ciast i ciasteczek

  Wartość dodana ciast i ciasteczek

  Chcemy, aby nasze ciasta i ciasteczka cieszyły podniebienia klientów i były przyjazne dla ich zdrowia, dlatego wracamy do tego, co stworzyła natura i co już dobrze znamy, albo odkrywamy w niej nowe inspiracje. Przypomnijmy, jakie bogactwo kryje się w naturze i po co warto sięgnąć.

  Więcej

 • Ceny zbóż wysokie ale stabilne

  Ceny zbóż ustabilizowały się na wysokim poziomie - poinformował prezes Izby Zbożowo-Paszowej Adam Tański. Dodał, że poziom ten może utrzymać się do nowych zbiorów.

  Więcej

 • Kawa z "tuby" w nowej sieciówce

  Kawa z "tuby" w nowej sieciówce

  Krajowy rynek kawiarni wzbogacił się o kolejną sieciówkę. Mowa o Coffe Tube, sieci, która serwuje kawę w osobliwych kubkach-tubach, przy relaksującej brazylijskiej muzyce płynącej z głośników.

  Więcej

 • Poświęcenie sztandaru SRP RP

  Poświęcenie sztandaru SRP RP

  W czasie XXXI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rzemiosła na Jasną Górę 24 czerwca 2012 r. nastąpi uroczystość poświęcenia sztandaru Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP.

  Więcej