Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Ochrona i promocja polskich wyrobów w UE

  Ochrona i promocja polskich wyrobów w UE

  Lista tradycyjnych wyrobów regionalnych ciągle się powiększa. Z przyjemnością informujemy, że województwo śląskie zajmuje drugie miejsce w kraju pod względem ilości zarejestrowanych produktów. Na pierwszym miejscu znajduje się województwo pomorskie. Ogółem zarejestrowanych jest 958 polskich wyrobów.

  Więcej

 • Europejskie Sympozjum ds. Bezpieczeństwa Żywności IAFP

  Europejskie Sympozjum ds. Bezpieczeństwa Żywności IAFP

  Już dziś zapraszamy na Europejskie Sympozjum IAFP, czyli na forum wymiany wiedzy o najnowszych osiągnięciach i technikach wykorzystywanych w naukach o żywności, jak również w bezpieczeństwie żywności. Termin: 21-23 maja 2012 r. w hotelu Hilton, Warszawa.

  Więcej

 • Wesele na ulicy Moniuszki w Żorach

  Wesele na ulicy Moniuszki w Żorach

  29 kwietnia na żorskiej starówce odbyła się I edycja cyklu imprez plenerowych i pokazów pt. "Moda z ulicy Moniuszki", organizowanego pod patronatem Cechu Rzemiosł Różnych w Żorach. Na ul. Moniuszki w Żorach można było podziwiać pokazy mody ślubnej oraz specjalne prezentacje: florystyczny i cukierniczy.

  Więcej

 • Kto ma szansę na umorzenie należności?

  Są takie przypadki losowe, które pociągają za sobą wiele finansowych konsekwencji i uniemożliwiają na przykład uregulowanie zobowiązań wobec ZUS z tytułu należnych składek. Co w takiej sytuacji robić? Czy istnieje możliwość umorzenia należności?

  Więcej

 • 2 kg na głowę rocznie

  2 kg na głowę rocznie

  Tak kształtuje się przeciętne spożycie bakalii w Polsce. Wyprzedzają nas Włosi, Niemcy i Estończycy. Najwięcej, bo aż 12 kg rocznie spożywają Grecy.

  Więcej

 • Pokazy i prezentacje na kwietniowych Targach Hert

  Pokazy i prezentacje na kwietniowych Targach Hert

  W dniach 17-19 kwietnia odbyły się targi w siedzibie firmy dostarczającej nowoczesne technologie i urządzenia dla naszej branży. Trzy targowe dni upłynęły pod znakiem pokazów i prezentacji, przygotowanych przez międzynarodową ekipę technologów.

  Więcej