Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Twarzą w twarz z producentem pieców MIWE na targach IBA

  Twarzą w twarz z producentem pieców MIWE na targach IBA

  Podczas targów IBA firma GETH, oficjalny przedstawiciel firmy MIWE, zaprasza przedsiębiorców z branży piekarskiej na spotkania biznesowe z niemieckim producentem pieców MIWE. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu w celu umówienia terminu spotkania.

  Więcej

 • Znakowanie środków spożywczych - nowe wymagania

  Znakowanie środków spożywczych - nowe wymagania

  Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zaprasza do udziału w konferencji:„Znakowanie środków spożywczych – nowe wymagania prawne”. Odbędzie się ona 11 października 2012 r. w warszawskim Hotelu Marriott.

  Więcej

 • Polagra 2012 ceny biletów

  Polagra 2012 ceny biletów

  Już od 7 do 11 października będą miały miejsce międzynarodowe targi Polagra-Tech, które są największym spotkaniem przedstawicieli branży spożywczej. Targi poznańskie charakteryzują się interaktywną ekspozycją, dającą możliwość przedstawicielom ruchomą ekspozycją maszyn, urządzeń i linii produkcyjnych.

  Więcej

 • Dni otwarte DELTY Plus

  Dni otwarte DELTY Plus

  W dniach 09.08-19.08.2012 r. w chorzowskim salonie samochodowym DELTA Plus odbyły się Dni Samochodów Dostawczych Opla. Wszyscy chętni mogli w komfortowej atmosferze sprawdzić interesujące ich modele.

  Więcej

 • Perły technologii spożywczych w jednej przestrzeni

  Perły technologii spożywczych w jednej przestrzeni

  Najważniejszy w Polsce pokaz nowych trendów w zakresie technologii dla branży piekarskiej, cukierniczej i lodziarskiej odbędzie się 7-11 października 2012 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przyjazd na targi rolnicze jest wręcz obowiązkiem dla wszystkich pragnących umocnić swoją pozycję na rynku.

  Więcej

 • Złoty Krzyż Zasługi dla Piotra Koperskiego!

  Złoty Krzyż Zasługi dla Piotra Koperskiego!

  W czwartek, 23 sierpnia br., w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odznaczono wybitnych Wielkopolan. Wśród nich nie mogło zabraknąć znanego cukiernika i piekarza Piotra Koperskiego, który otrzymał Złoty Krzyż Zasługi w dowód uznania za działalność na rzecz polskiego rzemiosła, województwa wielkopolskiego i Polski.

  Więcej

 • Bożena Sikoń jurorem programu „Polski turniej wypieków”

  Bożena Sikoń jurorem programu „Polski turniej wypieków”

  Bożena Sikoń, szef Pracowni Cukierniczej tortownia.pl, uznana mistrzyni cukiernictwa, została zaproszona do nagrywanego właśnie programu "Polski turniej wypieków". Jest to nowa propozycja telewizji Discovery, której emisję w kanale TLC przewidziano już na październik.

  Więcej

 • Poznańskie Święto Chleba

  Poznańskie Święto Chleba

  Już od 14 lat w Poznaniu odbywa się rewia mistrzów sztuki piekarskiej - "Święto Chleba". Jak co roku, najważniejszym przesłaniem poznańskiej imprezy jest szacunek dla chleba, poszanowanie trudu pracy piekarza oraz promocja chleba.

  Więcej

 • Zmienna jakość mąki

  Zmienna jakość mąki

  Jakość mąki pszennej jest pochodną cech ziarna, które są uzależnione od wielu czynników, m.in.: odmiany pszenicy, warunków pogodowych w trakcie wegetacji i zbiorów ziarna, stanu aktywności enzymatycznej ziarna, schematu przemiałowego młyna i warunków przechowywania mąki po przemiale.

  Więcej

 • Święto Chleba coraz bliżej

  Święto Chleba coraz bliżej

  2 września br. Radom będzie obchodzić Święto Chleba, który po raz 14. współorganizuje Cech Piekarzy w Radomiu. W tym roku hasłem Święta jest "Zdrowa kromka dla Kasi i Tomka".

  Więcej