Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Koronki krok po kroku

  Koronki krok po kroku

  Szukając inspiracji, możemy natknąć się na rozwiązania mające swoje korzenie w kulturze ludowej. Ażurowe dzieła sztuki, czyli mozolnie plecione nitki, stały się inspiracją do stworzenia techniki dekoracyjnej tortów, ciast, lodów, a nawet pieczywa. Dowiedz się, jak wykonać koronki i na co zwrócić szczególną uwagę.

  Więcej

 • Polisa idealna

  Polisa idealna

  W majowym wydaniu „Mistrza Branży”, w artykule „Sprawdź polisę”, przedstawiliśmy podstawowe zasady, którymi należy się kierować przy zawieraniu umowy ubezpieczenia piekarni czy cukierni. Tym razem skupimy się na modelowej umowie ubezpieczenia. Co obejmuje i dlaczego?

  Więcej

 • Linie na miarę

  Linie na miarę

  Firma Wieczorek od wielu lat produkuje i wdraża na polskim rynku piekarniczym specjalistyczne maszyny do formowania tradycyjnego polskiego chleba na zakwasach. Kilkadziesiąt rodzajów maszyn zostało stworzonych na bazie wiedzy i doświadczenia własnych konstruktorów i współpracy z polskimi piekarzami.

  Więcej

 • Ekskluzywne 50m²

  Ekskluzywne 50m²

  Małe jest piękne, ale żeby piękna była mała przestrzeń sklepu cukierniczo-piekarniczego, to trzeba się dobrze przygotować. Wnętrze w rozmiarze S to w zasadzie test dla naszego zmysłu organizacyjnego. To także zabawa w kolory i triki, które sprawią, że „zyskamy” więcej przestrzeni.

  Więcej

 • Piec w wielu kombinacjach…

  Piec w wielu kombinacjach…

  Obecność ciepłego pieca, przyjemny zapach w punkcie sprzedaży, wyjmowane i układane gorące bułki w koszach wiklinowych oddziałują na nasze zmysły podświadomie i mocniej niż reklama. Pierwsze skojarzenie na ten widok to świeżość. Świeże dla wielu ludzi oznacza po prostu to, co jest wypiekane na oczach klienta.

  Więcej

 • Październikowa Polagra z nowymi pomysłami na biznes

  Październikowa Polagra z nowymi pomysłami na biznes

  Nowy termin, nowe pomysły na promocje wystawców i, co najważniejsze, nowe przestrzenie warsztatowo-szkoleniowe dla rzemieślników piekarstwa, cukiernictwa oraz lodziarstwa. Skąd te zmiany i na czym będą polegać, zapytaliśmy Joannę Jasińską, dyrektor targów Polagra-Tech.

  Więcej

 • Sugarpowa od Szarapowej

  Maria Szarapowa, 25 letnia rosyjska tenisistka chce zawojować rynek słodyczy. Cukierki o chwytliwej nazwie "Sugarpowa" pojawią się na rynku już niebawem.

  Więcej

 • Zatrudniasz cudzoziemców? Masz nowe obowiązki

  Dnia 21 lipca weszły w życie przepisy ustawy o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Polski. Pracodawca, który chce zatrudnić cudzoziemca, będzie musiał sprawdzić, czy ten przebywa w Polsce legalnie.

  Więcej