Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Rybnicki Dzień Chleba po raz 1.

  Rybnicki Dzień Chleba po raz 1.

  I edycja Dnia Chleba, zorganizowana w ramach Jarmarku Śląskiego w Rybniku, wypadła całkiem dobrze, biorąc pod uwagę duże zainteresowanie mieszkańców i przyjezdnych. "Śląskie sznity” i darmowe lody rozchodziły się w ekspresowym tempie.

  Więcej

 • Warsztaty z Silliker Polska

  26 czerwca 2012 r. odbędą się warsztaty szkoleniowe dla branży piekarsko-cukierniczej. Warsztaty obejmują tematy znakowania środków spożywczych i zmian w legislacji.

  Więcej

 • 3 priorytety Jarosława Gajdy

  3 priorytety Jarosława Gajdy

  O rodzinnym Radomiu mówi, że jest zamarkecony. Boli go, że w naszym społeczeństwie jest przyzwolenie na szarą strefę. Ale najważniejszą sprawą dla Jarosława Gajdy jest promocja pieczywa. Ma na to zaledwie dwa lata jako przewodniczący Krajowej Rady Piekarstwa i Cukiernictwa.

  Więcej

 • Jedzenie jako antidotum

  Jedzenie jako antidotum

  W czasach kiedy choroby cywilizacyjne stają się plagą, a społeczeństwa Europy starzeją się coraz szybciej, diametralnie zmienia się podejście do żywności. Nie chodzi już o dostarczenie składników potrzebnych do funkcjonowania organizmu, ale przede wszystkim o zapewnienie żywności funkcjonalnej.

  Więcej

 • Posiedzenie KRPiC

  29 maja 2012 r. w siedzibie Spółdzielni Piekarsko-Ciastkarskiej w Warszawie przy ul. Krakowiaków 103 odbyło się posiedzenie KRPiC, które w całości było poświęcone omówieniu programu ogólnopolskiej promocji pieczywa. Ta promocja ma zmienić przeświadczenie konsumentów, że chleb tuczy.

  Więcej

 • Znajdź w sobie lidera

  Znajdź w sobie lidera

  Przywódcą wcale nie trzeba się urodzić. Przywódcę można w sobie wypracować. Każdego dnia, konsekwentnie i indywidualnie.

  Więcej

 • Premium zacumowało w PORCIE RABKA

  Premium zacumowało w PORCIE RABKA

  PORT RABKA funkcjonuje od prawie 20 lat. Od początku właściciele założyli, że firma będzie dostarczała produkty nieco droższe, ale wysokiej jakości. I przez tyle lat nie zmienili zdania.

  Więcej

 • Dla kogo białe certyfikaty za oszczędzanie prądu?

  Polscy przedsiębiorcy będą mogli zarobić na oszczędzaniu prądu. Od 2013 r. wchodzi w życie system białych certyfikatów, który to umożliwi. Jednak zdaniem prof. Skoczkowskiego z Politechniki Warszawskiej skorzystają z niego tylko najwięksi.

  Więcej