Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Raport o franczyzie w gastronomii 2012

  Raport o franczyzie w gastronomii 2012

  Gastronomia wciąż pozostaje jedną z najbardziej interesujących dla franczyzobiorców branż. Pomimo że dotknął ją kryzys, że nie brakuje sieci, które w ostatnim czasie miały na swoim koncie nie tylko nowe otwarcia, ale też liczne zamknięcia, to liczba lokali działających na licencji nieustannie rośnie.

  Więcej

 • Menu bez glutenu

  Menu bez glutenu

  Rośnie zapotrzebowanie na restauracje, kawiarnie oraz piekarnie przyjazne osobom na diecie bezglutenowej. W tym celu Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej prowadzi ogólnopolski program informacyjno-edukacyjny MENU BEZ GLUTENU.

  Więcej

 • Megapromocja w Biedronkach kosztem dostawców

  Megapromocja w Biedronkach kosztem dostawców

  Spółka Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, przymierza się do megapromocji, która ma ściąć ceny oferowanych produktów do połowy - informuje "Puls Biznesu". Dostawcy już otrzymali stosowne pisma.

  Więcej

 • Ciągle w pracy - rozmowa z Januszem Dudekiem

  Ciągle w pracy - rozmowa z Januszem Dudekiem

  Po 20 latach prowadzenia własnej Piekarni Rogalik w Trzciance (woj. wielkopolskie) Janusz Dudek ani myśli spocząć na laurach. Według niego warunek powodzenia w dzisiejszym „biznesowym gąszczu” jest jeden – właściciele muszą pracować razem z załogą. Drugi warunek to ciągły postęp, innowacja oraz baczna obserwacja rynku.

  Więcej

 • Mobilne systemy płatnicze w Starbucks

  Mobilne systemy płatnicze w Starbucks

  Starbucks, największa na świecie sieć kawiarni, wprowadza w swoich punktach sprzedaży system płatniczy Square Inc. Oprogramowanie Square umożliwia handlowcom akceptowanie płatności elektronicznych przez własny sprzęt lub przez urządzenie podłączane do telefonu lub tabletu.

  Więcej

 • Śniadanie podatkowe

  21 sierpnia br. w biurze KPMG w Poznaniu odbędzie się Śniadanie podatkowe, czyli poranne spotkanie z doradcami podatkowymi KPMG, poświęcone aktualnym kwestiom podatkowym ważnym dla przedsiębiorców.

  Więcej

 • Krajowa Spółka Cukrowa wymaga szybkiej prywatyzacji

  Krajowa Spółka Cukrowa wymaga szybkiej prywatyzacji

  Ze względu na interes Polski wskazana jest sprzedaż akcji Krajowej Spółki Cukrowej pracownikom i plantatorom niż wejście na warszawską giełdę. Takie rozwiązanie utrzyma narodowy charakter spółki i zapobiegnie groźbie przejęcia przez zagranicznego konkurenta.

  Więcej