Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Etykietowanie w e-commerce

  Właściciele sklepów internetowych, podobnie jak producenci produktów spożywczych, będą zobowiązani do przedstawienia pełnych i dokładnych informacji o produkcie, dodatkowo opatrzonymi odpowiednimi zdjęciami produktu.

  Więcej

 • Prospona - Owocowe Inspiracje

  Prospona - Owocowe Inspiracje

  Prospona najwyraźniej jest w szczytowej formie. Nie tak dawno firma z Nowego Sącza została wyróżniona Godłem AGRO POLSKA 2012, co potwierdza wysoką jakość oferowanych produktów. W portalu Mistrz Branży też nie schodzi z pierwszych miejsc plebiscytów.

  Więcej

 • Nowe zasady zatrudniania cudzoziemca

  Nowe zasady zatrudniania cudzoziemca

  Jeżeli chcesz zatrudnić cudzoziemca, musisz sprawdzić, czy przebywa w Polsce legalnie. Tak wynika z nowej ustawy o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom nielegalnie przebywającym na terytorium Polski.

  Więcej

 • Kto przejmie OSM Chojnice?

  Pod koniec sierpnia okaże się, czy OSM Chojnice przejdą w ręce innej firmy, czy skonsoliduje się z jedną firmą na zasadach prawa spółdzielczego. - Wszelkie decyzje będą podejmowane po walnym zebraniu delegatów - mówi Damian Kozuch, prezes OSM Chojnice.

  Więcej

 • Czy Colian kupi Firmę Cukierniczą Solidarność?

  Producent słodyczy i napojów Colian jest wśród potencjalnych nabywców Firmy Cukierniczej Solidarność - wynika z wypowiedzi prezesa "Solidarności" Dariusza Marka. - Rozmawiamy ze wszystkimi w branży, również z Colianem, i to od kilku lat - powiedział Marek cytowany przez „Parkiet".

  Więcej

 • Prawo do świadczenia rehabilitacyjnego

  Prawo do świadczenia rehabilitacyjnego

  Ubezpieczony, który po wyczerpaniu okresu pobierania zasiłku chorobowego wciąż jest niezdolny do pracy, może liczyć na uzyskanie świadczenia rehabilitacyjnego, o ile dalsze leczenie bądź rehabilitacja pozwalają oczekiwać, że odzyska zdolność do pracy.

  Więcej

 • Czy warto mieć e-sklep?

  Czy warto mieć e-sklep?

  Dlaczego warto założyć sklep internetowy w naszej branży? Jak go reklamować? Czy sprzedaż słodyczy przez Internet może być opłacalna? Na te i podobne pytania odpowiada Olimpia Jakubczak-Choma, właścicielka Cukierlukier.shoper.pl

  Więcej

 • III Europejskie Targi Produktów Regionalnych

  III Europejskie Targi Produktów Regionalnych

  160 producentów tradycyjnej, regionalnej żywności oraz twórców rękodzieła artystycznego z dziewięciu - głównie europejskich - krajów, w tym z Polski, przyjedzie w czwartek pod Tatry, by zaprezentować wyroby podczas III Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Targi odbędą się na zakopiańskiej Równi Krupowej 9-16 sierpnia!

  Więcej

 • Rośnie cena kakao

  Rośnie cena kakao

  W ostatnich tygodniach pogoda rozdaje karty na rynkach towarów rolno-spożywczych. Drożeje kukurydza i soja, a także cukier. Teraz przyszła kolei na kakao.

  Więcej