Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Promować pieczywo czy nie? Czytaj i wypowiedz się

  Promować pieczywo czy nie? Czytaj i wypowiedz się

  Temat promocji chleba podzielił naszych Czytelników. Pojawiają się nowe pomysły, jak zorganizować promocję pieczywa, kto powinien się w to zaangażować. Czy w ogóle potrzebna jest promocja? Zapraszamy do lektury i zachęcamy do zamieszczania własnych komentarzy. Państwa głos jest bardzo ważny!

  Więcej

 • PrzysMAK nie tylko świąteczny

  PrzysMAK nie tylko świąteczny

  Ziarenka maku znajdują swoje zastosowanie jako jeden z głównych składników wypieków, bądź też element dekoracji ciast i ciasteczek. Ciężko wyobrazić sobie Wigilię bez świątecznej kutii czy makowca. Jednak oprócz niezaprzeczalnych walorów smakowych, mak zawiera bogactwo odżywczych składników.

  Więcej

 • Mikrofale zamiast aktywnych opakowań

  Mikrofale zamiast aktywnych opakowań

  Pieczywo bez pleśni przez 2 miesiące? To możliwe i to bez użycia opakowań aktywnych czy konserwantów. Amerykańscy inżynierowie z laboratorium Microzap opracowali technologię z wykorzystaniem mikrofal, która niszczy chorobotwórcze bakterie, np. salmonelli, oraz zarodniki pleśni.

  Więcej

 • Bama Companies otwiera fabrykę w Polsce, pierwszą w Europie

  Bama Companies otwiera fabrykę w Polsce, pierwszą w Europie

  Rusza realizacja pierwszej europejskiej inwestycji Bama Companies, znanego amerykańskiego producenta wyrobów piekarniczych. Firma rozpoczęła prace budowlane w Stanowicach k. Oławy, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zakład zostanie uruchomiony w I półroczu 2013 r. Wartość fabryki wynosi blisko 50 mln zł.

  Więcej

 • Inter-Europol Piekarnia Szwajcarska zwiększy produkcję

  Inter-Europol Piekarnia Szwajcarska zwiększy produkcję

  Za ponad 50 mln zł Inter-Europol Piekarnia Szwajcaria, firma specjalizująca się w produkcji pieczywa mrożonego, zbuduje drugą fabrykę w gminie Dąbrówka (koło Radzymina). Pieczywo z nowego zakładu powinno pojawić się na rynku pod koniec przyszłego roku.

  Więcej

 • Skorzystaj z dotacji na e-biznes

  Skorzystaj z dotacji na e-biznes

  Trwa trzeci, ostatni w tym roku nabór wniosków na e-biznes. Do podziału jest 134 mln zł. Wnioski na środki z działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka można składać do 14 grudnia.

  Więcej

 • Abolicja składek ZUS bez poprawek

  Abolicja składek ZUS bez poprawek

  Senat bez poprawek przyjął Ustawę z dnia 9 listopada 2012 r. o anulowaniu długów powstałych z tytułu nieopłaconych składek na ZUS osobom prowadzącym pozarolniczą działalność gospodarczą.

  Więcej

 • Biało-czerwoni w Brazylii - Mistrzostwa Świata Młodych Cukierników

  Biało-czerwoni w Brazylii - Mistrzostwa Świata Młodych Cukierników

  Dopiero po 8 latach* polska reprezentacja pojawiła się w Mistrzostwach Świata Młodych Cukierników. Wynik nie był szczytem marzeń ani Oli Sowy, ani Mariusza Góreckiego – raptem 10. i 11. miejsce na 14 zawodników. Druga taka szansa dla nich już się nie powtórzy. Mogą jednak przekazać doświadczenie kolejnym młodym zawodnikom.

  Więcej

 • Najnowszy produkt w ofercie Geth - komorowe myjki

  Najnowszy produkt w ofercie Geth - komorowe myjki

  Stacjonarna myjka Guggenberger jest przeciwwagą dla taśmowych zmywarek, które są zazwyczaj energochłonne i zajmują dużo miejsca. Na niewielkiej powierzchni, zaledwie 1,8 x 2,2 m2, można umyć każdy rodzaj osprzętu, kosze, pojemniki, foremki, palety, blachy na ciasto i wózki z pieców obrotowych.

  Więcej

 • Laboratorium - Mixolab

  Laboratorium - Mixolab

  CHOPIN Technologies wzbogacił Mixolab® System o nową funkcję, Mixolab® Profiler, który zdobył nagrodę Trophée de l`Innovation Europain 2008.

  Więcej