Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Taśma FRIGoBELT® NOVA w tunelach spiralnych GYRoCOMPACT®

dodano , Redakcja MW, materiał promocyjny

Frigoscandia kolejny raz rewolucjonizuje technologię zamrażania. Na rynek wchodzi właśnie najmocniejsza samoukładająca się spirala, jaka do tej pory istniała. Połączenie nowego systemu napędu FRIGoDRIVE® M i nowej taśmy FRIGoBELT® NOVA przenosi niezawodność i efektywność pracy na następny, wyższy, poziom.

     
 

Artykuł pochodzi z wrześniowego wydania magazynu Mistrz Branży

 

Zamów numery archiwalne w wersji PDF: prenumerata@MistrzBranzy.pl

 

 

JBT FoodTech zapewnia elastyczne, dopasowane do potrzeb klientów rozwiązania w zakresie pieczenia, gotowania, smażenia, chłodzenia i mrożenia, które gwarantują maksymalny czas pracy, spełniają najostrzejsze warunki higieny i optymalizują procesy produkcyjne. Nasz cel to ciągłe opracowywanie lepszych sposobów produkcji przy najniższych kosztach.

Cechy nowej taśmy FRIGoBELT® NOVA

Nowa, ulepszona technologia ogniw bocznych zapewnia następujące korzyści:
Mocniejsza taśma poprzez zwiększenie wytrzymałości poprzecznych.
Sztywniejsza taśma – mniejsze ryzyko przerw produkcyjnych.
Wyższa niezawodność poprzez ulepszone „ryglowanie”.
Mniejsze zużycie i przedłużona trwałość taśmy poprzez zwiększenie
       powierzchni stycznych.
Kompatybilna z istniejącymi systemami napędu – wymienna
       w istniejących urządzeniach.

Cechy nowego system napędu FRIGoDRIVE® M

Wyższa wydajność:
       - Zwiększenie możliwej wagi spirali (do 30%)
       - Zwiększenie maksymalnej prędkości (z 30 m/min do 40 m/min)
       - Możliwości zastosowania szerszej taśmy
Niższe koszty eksploatacji i niezawodne działanie:
       - Mniejsze zużycie smarów i niższe koszty obsługi
       - Mniejsze zużycie krytycznych komponentów napędu

Modularny tunel z samonośną
taśmą zapewnia maksymalne zyski

Jakie są możliwości JBT FoodTech spełniania wymagań klientów, pokazuje konstrukcja modułowa tunelu spiralnego Frigoscandia GYRoCOMPACT® do schładzania i zamrażania, który jest ogólnie przyjęty jako punkt odniesienia dla jakości, higieny, prostoty oraz niezawodności pracy.

Tunele nie są urządzeniami branymi „z półki”. Muszą one być skonfigurowane odpowiednio do konkretnego produktu i wymagań technologicznych, co prowadzi do szybkiego zwrotu inwestycji i maksymalnej elastyczności przy planowaniu przyszłych wymagań produkcyjnych. Kontrolowany przepływ powietrza pionowego zapewnia równomierne rozprowadzenie powietrza w poprzek i poprzez stos taśmy. Nasze urządzenie jest w pełni konfigurowalne, począwszy od obudowy i szerokiego zakresu stosowanych wentylatorów, parowników, wysokości spirali – liczby pięter i rodzaju taśmy.  

Higiena jest jedną z głównych cech. Strefa mrożenia w tunelach GYRoCOMPACT®  jest w 100% zmywalna. Łatwy dostęp z każdej strony do obudowy, układu wejścia i wyjścia, podłoga ze stali nierdzewnej gwarantuje łatwe czyszczenie tunelu.

Tunele spiralne Frigoscandia z samonośną taśmą mogą być zintegrowane z innymi urządzeniami produkowanymi przez JBT FoodTech, takimi jak: piece piekarnicze, urządzenia do panierowania, piece do smażenia i gotowania, tworząc kompletne systemy elastycznych rozwiązań dla przetwórstwa żywności.

JBT FoodTech posiada bazę ponad 15 000 przykładów zastosowań i może przedstawić szczegółowe i wiarygodne kalkulacje opracowane na przestrzeni wielu lat doświadczeń w branży chłodniczej.