Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Ujarzmij karmel z MAMZ

  Ujarzmij karmel z MAMZ

  13 grudnia br. w ramach "Lekcji z Mistrzem" odbędzie się pokaz metod wykonania dekoracji cukierniczych z karmelu. Tym razem w rolę mistrza wcieli się uczennica III klasy - Angelika Gamon, praktykująca w zakładzie Cukiernia-Piekarnia Budny.

  Więcej

 • Eco Trade – szkolenie z ciasta tortowego

  Eco Trade – szkolenie z ciasta tortowego

  Ostatniego dnia listopada pod okiem Daniela Waliszewskiego, Wojciecha Sławińskiego i Krzysztofa Wysłuchy odbyło się szkolenie z przygotowania, dekoracji i sposobów prezentacji tortów. Udział w nim wzięło 12 uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Chrzanowie.

  Więcej

 • Promocja świąteczna

  Promocja świąteczna

  Zamów prenumeratę czasopisma "Mistrz Branży", a otrzymasz szansę wygrania jednej z 10 nagród głównych i 100 nagród dodatkowych.

  Więcej

 • MAMZ start up

  MAMZ start up

  „Ja nie mam nic, ty nie masz nic, on nie ma nic. To razem właśnie mamy tyle, w sam raz tyle, żeby założyć własną fabrykę” – możemy przeczytać w „Ziemi Obiecanej” Władysława Reymonta. Cytat ten najlepiej ilustruje mechanizm powstawania przedsięwzięć typu start-up.

  Więcej

 • Takie pierniki to tylko w MAMZ-ie

  Takie pierniki to tylko w MAMZ-ie

  Precyzyjnie odwzorowana kopalnia węgla z szybem, podświetlana kapliczka usytuowana obok cmentarza, zamki z piernika czy zdobione pierniczki pojawiły się podczas finału Wielkiego Pierniczenia. Gdzie? Oczywiście w Małej Akademii Mistrzostwa Zawodowego, która od tego roku szkolnego działa w ZS nr 9 w Jastrzębiu Zdroju.

  Więcej

 • Pierwsza Sowa w Katowicach

  Pierwsza Sowa w Katowicach

  13 listopada br. Cukiernia Sowa otworzyła swój pierwszy lokal w Katowicach, w pasażu handlowym zmodernizowanego Dworca Kolejowego. Na klientów czekały liczne atrakcje, łakocie i... prawdziwa sowa.

  Więcej

 • Sensobus: badanie smaków i opinii o pieczywie

  Sensobus: badanie smaków i opinii o pieczywie

  Pamiętacie Państwo mobilne laboratorium Sensobus, które jesienią kursowało po 4 miastach Śląska i Małopolski? Tym razem, obok oceny preferencji smakowych, zapytano konsumentów, czy pieczywo jest zdrowe i czy chcieliby poszerzyć wiedzę na temat produktów piekarniczych.

  Więcej

 • Tradycja i innowacyjność

  Związek Rzemiosła Polskiego poparł stanowisko rządowe dotyczące „Silniejszy przemysł europejski na rzecz wzrostu i ożywienia gospodarczego - Aktualizacja komunikatu w sprawie polityki przemysłowej”. Wspiera ono ideę innowacyjności, nie zapominając o tradycyjnych zawodach i regionalnej gospodarce.

  Więcej