Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Niższa stopa pobudzenia gospodarki

  Niższa stopa pobudzenia gospodarki

  Co najmniej o 50 pkt bazowych, a w całym cyklu nawet o 100 pkt bazowych powinny spaść stopy procentowe, żeby uchronić polską gospodarkę przed skutkami spowolnienia.

  Więcej

 • Mniejsze plony, wyższe ceny

  Mniejsze plony, wyższe ceny

  Możemy się szykować do kolejnych podwyżek. Według najnowszych danych GUS wynika, że zbóż podstawowych będzie w tym roku o około 4% mniej niż w roku ubiegłym. To spowoduje wzrost cen zbóż i pieczywa.

  Więcej

 • Na chorobowym nie znaczy chory

  Na chorobowym nie znaczy chory

  Przeciętnie, Polak choruje 12 dni w roku, korzystając w tym czasie ze zwolnienia. Według przedsiębiorców koszty takich absencji chorobowych kosztowały w 2011 r. zarówno pracodawców, jak i ZUS ponad 18,2 mld zł. Czy wszystkie te nieobecności były spowodowane chorobą? A może pracownik potrzebował po prostu odpocząć na koszt pracod

  Więcej

 • www.sklep_online.pl

  www.sklep_online.pl

  Ze sprzedażą online jest trochę jak z centrami handlowymi. Możemy ich nie lubić, ale trzeba w nich być. I podobnie jak szybko powstają kolejne centra handlowe, tak rynek handlu internetowego w Polsce będzie się rozwijał najszybciej w Europie. Dla jakich firm wejście w ten obszar będzie najlepszym rozwiązaniem?

  Więcej

 • Merkur w nowej siedzibie

  Merkur w nowej siedzibie

  4 lipca firma Merkur uczciła otwarcie nowej siedziby lubelskiego oddziału przy ulicy Gospodarczej 21. Impreza zaskoczyła poziomem i profesjonalną organizacją. Przez kilka godzin nowy magazyn odwiedziło kilkadziesiąt firm z branży.

  Więcej

 • iba 2012 - Światowe Targi Piekarstwa

  iba 2012 - Światowe Targi Piekarstwa

  Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia najważniejszych i największych na świecie targów piekarstwa i cukiernictwa iba 2012. Na to niezwykle ważne dla całego sektora piekarniczego i cukierniczego wydarzenie zapraszamy w dniach 16.09. – 21.09.2012 r. do Monachium – miasta o wyjątkowym bawarskim klimacie.

  Więcej

 • Ponad 100 lat tradycji, miliony zadowolonych Klientów

  Ponad 100 lat tradycji, miliony zadowolonych Klientów

  Każda firma jest inna i potrzebuje indywidualnych rozwiązań ubezpieczeniowych. SIGNAL IDUNA dba o to, aby zaproponować rozwiązania idealnie skrojone na miarę potrzeb konkretnego Klienta, biorąc pod uwagę rodzaj prowadzonej działalności, wielkość firmy oraz inne czynniki.

  Więcej

 • Koronki krok po kroku

  Koronki krok po kroku

  Szukając inspiracji, możemy natknąć się na rozwiązania mające swoje korzenie w kulturze ludowej. Ażurowe dzieła sztuki, czyli mozolnie plecione nitki, stały się inspiracją do stworzenia techniki dekoracyjnej tortów, ciast, lodów, a nawet pieczywa. Dowiedz się, jak wykonać koronki i na co zwrócić szczególną uwagę.

  Więcej