Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Warto przeczytać

 • Ciasto kruche

  Ciasto kruche

  Tym razem prezentujemy bogaty asortyment wyrobów, które mogą powstać z ciasta kruchego. W zależności od formy, sposobu składania, użytego nadzienia, drobnych modyfikacji w recepturze pole działania dla cukierników i piekarzy rozszerza się. Sprawdź, co może urozmaicić witryny cukierni i piekarni.

  Więcej

 • Targi potrzebują wsparcia, by przetrwać

  Targi potrzebują wsparcia, by przetrwać

  Przedsiębiorcy związani przez cały czas swojej zawodowej działalności z branżą targową znajdują się dziś w bardzo trudnej sytuacji. Zastój, brak zleceń i wizja długotrwałego lock downu zmusza poszkodowanych do szukania pomocy.

  Więcej

 • Grzech XXI wieku, czyli o marnotrawstwu żywności

  Grzech XXI wieku, czyli o marnotrawstwu żywności

  Nawet jedna trzecia jedzenia trafia do kosza. 16 października obchodzony jest Światowy Dzień Żywności, co jest dobrą okazją do przyjrzenia się globalnemu problemowi i wyzwaniu związanemu ze stratami i marnotrawstwem żywności.

  Więcej

 • Polacy jedzą coraz mniej chleba?

  Polacy jedzą coraz mniej chleba?

  Choć na mapie Polski przybywa rzemieślniczych piekarni i odżywa sztuka pieczenia na zakwasie, statystyki mówią same za siebie - jako naród zjadamy mniej chleba, niż jeszcze rok temu.

  Więcej

 • Niebieskie jedzenie, czyli niezdrowe?

  Niebieskie jedzenie, czyli niezdrowe?

  Kolorem roku 2020 wg Pantone został classic blue. Szybko stał się motywem przewodnim odzieży, makijażu, wnętrz i domów. Czy może on sprawdzić się także w branży gastronomicznej? Przekonajmy się!

  Więcej

 • Planujemy wyprawę klienta – skuteczna strategia sprzedaży

  Planujemy wyprawę klienta – skuteczna strategia sprzedaży

  Wyobrażasz sobie zdobycie ośmiotysięcznika bez wcześniejszego zaplanowania wyprawy? To niemożliwe! Tymczasem wielu przedsiębiorców próbuje osiągnąć szczyt popularności wśród konsumentów bez ustalania strategii działania. To błąd, jeśli go popełniasz, łatwo się poddać albo pobłądzić. Mam na to sposób!

  Więcej

 • Ciasto francuskie i półfrancuskie

  Ciasto francuskie i półfrancuskie

  Lektura dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się przygotowywania wszystkich rodzajów ciast. Omawiamy surowce, metody produkcji, skupimy się też na tym, co zrobić, aby wypieki zawsze się udawały. Uzupełnieniem teorii są tutoriale pokazujące etapy przygotowania poszczególnych ciast.

  Więcej

 • Kasza, królowa nasza!

  Kasza, królowa nasza!

  Kasze już od dłuższego czasu królują na naszych stołach. Uwielbiamy je tak bardzo, że po rozsmakowaniu się we włoskim risotto zaczęliśmy wymyślać własne wariacje, żartobliwie nazywając je kaszotto.

  Więcej