Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Uczniu, zgłoś się na Mistrzostwa!

  Uczniu, zgłoś się na Mistrzostwa!

  Chcesz spróbować sił w II Zespołowych Mistrzostwach Młodych Cukierników i Piekarzy, które odbędą się 4-5 marca br. podczas katowickich targów SweetTarg? Na zgłoszenia młodych, odważnych organizator czeka do 15 lutego!

  Więcej

 • Jak obliczyć wartość odżywczą?

  Jak obliczyć wartość odżywczą?

  Od 13 grudnia 2016 r. znakowanie wartością odżywczą to nie będzie wyłącznie dobra wola producenta, tylko jego obowiązek. Firmom, które do tej pory nie zamieszczały informacji o wartości odżywczej na etykiecie, ta konieczność może przysporzyć niemałych problemów, a czasem dodatkowych kosztów.

  Więcej

 • Tłuszcze do smażenia Spalona sprawa?

  Tłuszcze do smażenia Spalona sprawa?

  Dla jednych pączek to po prostu pączek. Dla innych to bomba z opóźnionym zapłonem, czyli źródło zaabsorbowanych z tłuszczu niebezpiecznych substancji o niekorzystnym wpływie na zdrowie konsumenta.

  Więcej

 • Źródło wiecznej inspiracji

  Źródło wiecznej inspiracji

  Czekolada nie przestaje nas inspirować. To w zasadzie temat, który wciąż zaskakuje, a im bardziej się w to wgłębiasz, tym więcej zyskujesz… pomysłów. Zapraszam na krótki rekonesans światowych trendów, które – mam nadzieję – zachęcą do przeprowadzania własnych eksperymentów z czekoladą.

  Więcej

 • System ERP Navireo dla piekarni i cukierni

  System ERP Navireo dla piekarni i cukierni

  InsERT S.A., lider sektora programów dla MŚP, wprowadza na rynek nową wersję systemu ERP Navireo, wyspecjalizowaną w obsłudze piekarni i cukierni. System został z powodzeniem przetestowany i wysoko oceniony przez firmy z branży.

  Więcej

 • Targi Gluten Free Expo na początku czerwca

  Targi Gluten Free Expo na początku czerwca

  W ciągu ostatnich lat gwałtownie wzrosła liczba osób, które muszą przejść na dietę bezglutenową, z roku na rok przybywa też produktów bezglutenowych na polskim rynku. Z tego względu Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej po raz drugi postanowiło zorganizować Targi Gluten Free Expo. Termin: 8 czerwca.

  Więcej