Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Sól wypadowa: Lista 646 – lista pokrzywdzonych

  Sól wypadowa: Lista 646 – lista pokrzywdzonych

  Piotr Koluch z Fundacji Pro-Test wnioskował o listę producentów, u których miano stwierdzić sól wypadową, a dostał listę pokrzywdzonych, o czym nie do końca miał świadomość. Szybko odezwali się producenci, którzy znaleźli się na tej liście, choć nie mieli grama trefnej soli. Skąd to zamieszanie, wyjaśnia rzecznik prasowy GIS.

  Więcej

 • Sól wypadowa: Fundacja Pro-Test prosi o kontakt firmy pokrzywdzone

  Sól wypadowa: Fundacja Pro-Test prosi o kontakt firmy pokrzywdzone

  12 marca Piotr Koluch z Fundacji Pro-Test opublikował listę 646 producentów, udostępnioną przez Główny Inspektorat Sanitarny. Wierzył, że jest to lista "producentów, u których stwierdzono posiadanie lub nabycie soli o przeznaczeniu przemysłowym, tzw. soli wypadowej". Okazało się jednak, że na liście są Bogu winni producenci...

  Więcej

 • Korzyści podatkowe dla firm bez długów

  Korzyści podatkowe dla firm bez długów

  Regulowanie zobowiązań w terminie pozwala firmie znacznie szybciej odzyskać VAT – już po 25 dniach od złożenia deklaracji. Mali podatnicy, którzy są solidnymi kontrahentami, mogą też bez obaw wybrać metodę kasową i płacić podatek dopiero wtedy, gdy sami otrzymają zapłatę.

  Więcej

 • W aferze solnej zawiodła uczciwość

  W aferze solnej zawiodła uczciwość

  - W tzw. aferze solnej, jak i w innych przypadkach, zawiodła zwykła uczciwość, a tej nie uregulują żadne odgórne przepisy - twierdzi Stanisław Butka, prezes Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP. Zwraca uwagę, że niesłusznie i nikczemnie narażono na szwank dobre imię firm i na utratę zaufania społecznego.

  Więcej

 • Targi w Lublinie

  Targi w Lublinie

  Już 7 września zaczynają się targi Bakepol w Lublinie, które potrwają trzy dni. Spotkanie przedstawicieli branży piekarskiej, ciastkarskiej i lodziarskiej to ważne wydarzenie dla wystawców, możliwość nawiązywania nowych kontaktów z krajowymi i zagranicznymi producentami.

  Więcej

 • VI Targi Lodowe w Hurtowni Smakosz

  VI Targi Lodowe w Hurtowni Smakosz

  15 marca Hurtownia Słodyczy Smakosz zorganizowała VI Targi Lodowe.Spotkanie dla lodziarzy i cukierników odbyło się w Centrum Kultury Śląskiej w Centrum Kultury śląskiej (Dom Kultury Zgoda) przy ulicy Krauzego 1 w Świętochłowicach.

  Więcej

 • Zakładanie własnej firmy – krok po kroku

  Dzięki współpracy z serwisem internetowym eHarmonogram.pl w portalu MistrzBranży.pl działa aplikacja, która sprawnie i szybko przeprowadzi początkujących przedsiębiorców przez gąszcz przepisów i procedur koniecznych do założenia własnej firmy.

  Więcej