Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Prosta rzeźba w torcie - tutorial

  Prosta rzeźba w torcie - tutorial

  To nie sztuka pokazać pełną finezji technikę rzeźbienia w cieście na przykładzie współczesnej lokomotywy o opływowych kształtach. To fakt, ale ten wybór nie jest przypadkowy. Jak się z czasem okaże, ta rzeźba to konieczna lekcja wstępna do bardziej skomplikowanych technik – kiedy przyjdzie nam rzeźbić zwierzęta.

  Więcej

 • Oferta lodziarni dla franczyzobiorcy*

  Oferta lodziarni dla franczyzobiorcy*

  Nie tylko konsumenci mają apetyt na lody. W 2012 r. numerem 1 na liście franczyzobiorców były koncepty związane z serwowaniem zimnych deserów, najczęściej lokowane w galeriach handlowych. My pokusiliśmy się o przybliżenie 7 najpopularniejszych sieci wraz z ich zasadami (współ)gry.

  Więcej

 • 2 mld zł dla mikroprzedsiębiorców z małych miejscowości lub wsi

  2 mld zł dla mikroprzedsiębiorców z małych miejscowości lub wsi

  W kwietniu mikroprzedsiębiorcy z małych miejscowości i wsi mogą składać wnioski o unijne, bezzwrotne dofinansowanie nawet do 300 tys. złotych. Kwota dotacji zależy m.in. od liczby zatrudnionych pracowników, ale o finansowe wsparcie mogą starać się także jednoosobowe firmy. Do rozdysponowania są prawie 2 mld złotych.

  Więcej

 • Daniel Staroń po raz drugi pojedzie na World Chocolate Masters

  Daniel Staroń po raz drugi pojedzie na World Chocolate Masters

  17 kwietnia br. w łódzkiej Akademii Czekolady Barry Callebaut, po dwóch dniach zaciętej rywalizacji, Daniel Staroń wywalczył zwycięstwo i udział w prestiżowym konkursie World Chocolate Masters. Izabela Berendt zajęła 2. miejsce, tuż za nią uplasował się Jacek Kryszeń, a Mariusz Górecki zamknął tablicę wyników.

  Więcej

 • Receptury Iwony Niemczewskiej

  Receptury Iwony Niemczewskiej

  W gronie naszych autorów pojawiła się ciekawa osobowość. Z zawodu prawniczka, z zamiłowania - cukiernik, dodatkowo właścicielka restauracji "Z drugiej strony lustra". Dla swoich gości przygotowuje niepowtarzalne, czasem proste, na pewno nieprzesłodzone ciasta, desery i lody. Teraz jej małe arcydzieła można spotkać w MB!

  Więcej

 • STARTER dla małej lodziarni

  STARTER dla małej lodziarni

  Załóżmy, że masz nadwyżkę pieniędzy, którą chciałbyś ulokować w mały biznes. Na początek można zacząć od sezonowo działającej lodziarni. Poniżej prezentujemy STARTER dla początkującego w minibiznesie lodowym, począwszy od doboru miejsca, poprzez wybór sprzętu, adaptację lokalu, rejestrację zakładu, a kończąc na polisie OC.

  Więcej

 • E-wtopa

  E-wtopa

  W Polsce m-commerce (mobilne e-zakupy) nie robi furory. Oferty sklepów nie przewidziały tak szybkiego rozwoju gadżetów elektronicznych i nie przygotowały się na elektroniczną rewolucję, zafundowaną przez producentów telefonów i urządzeń mobilnych.

  Więcej