Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Trwa rekrutacja do Bama Companies w Polsce

dodano , Redakcja MW, materiał promocyjny

Bama Companies znany producent wyrobów piekarniczych rozpoczął kolejny etap rekrutacji. W tej chwili poszukiwane są osoby na stanowiska Operatora Linii Produkcyjnej oraz Pakowacza do budowanej w Stanowicach koło Oławy pierwszej fabryki firmy w Europie.

Wrocław, 12 marca 2013 r. – Od początku roku Bama Companies prowadzi aktywną rekrutację do nowoczesnej fabryki budowanej w Stanowicach koło Oławy. W związku z zakończeniem kolejnego etapu budowy obecnie firma poszukuje osób na stanowiska Operatora Linii Produkcyjnej oraz Pakowacza. W procesie rekrutacji istotne są motywacja do pracy, świadomość specyfiki pracy w firmie z branży spożywczej oraz chęć podnoszenia własnych kwalifikacji. Szczegóły dotyczące wymagań i opisy stanowisk dostępne są w Internecie, m.in. w ogłoszeniach firmy zamieszczonych w portalu rekrutacyjnym pracuj.pl.

Pierwsze etapy rekrutacji cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Oławy i okolic, dlatego postanowiliśmy, że tym razem w procesie doboru członków zespołu będzie nas wspierać firma doradczamówi Dominika Obutelewicz-Mejor, Kierownik ds. Personalnych. Firma będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie wstępnej selekcji wszystkich nadesłanych aplikacji, organizację pierwszych spotkań i udzielenie rekomendacji do dalszego etapu, jakim będą rozmowy z kierownictwem produkcji - dodaje.

Dzięki życzliwości Wójta Gminy Oława rozmowy kwalifikacyjne będą się odbywały w sali konferencyjnej Oławskiego Urzędu Gminy. Pierwsze spotkania planowane są już od 20-go marca.

W fabryce Bama Europa produkowane będą mrożone wyroby piekarnicze. Realizacja inwestycji rozpoczęła się jesienią zeszłego roku. Obecnie zakończono kolejny etap na placu budowy: wykonano montaż konstrukcji i pokrycia dachu nad mroźnią, magazynem oraz częścią produkcyjną i techniczną. Trwa także szkolenie nowo zatrudnionych członków zespołu. Nowi pracownicy odpowiedzialni za organizację procesu produkcji oraz wdrożenie obowiązujących systemów jakości w zakładzie w Stanowicach wyjechali w marcu na szkolenia do fabryki firmy w Stanach Zjednoczonych.  Grupa poszerza wiedzę na temat specyfiki procesu technologicznego oraz zasad wdrożenia systemów gwarantujących bezpieczeństwo produktu. Z kolei w maju planowana jest wizyta amerykańskich przedstawicieli firmy w Polsce mające na celu wsparcie w uruchomieniu produkcji oraz wymianę wiedzy i najlepszych praktyk.

***

Bama Companies

Bama Companies to innowacyjny producent wyrobów piekarniczych ze Stanów Zjednoczonych, który od ponad 70 lat dostarcza najwyższej jakości wyroby sieciom restauracji w 20 krajach na całym świecie. Specjalizuje się w produkcji mrożonych ciast, ciastek, babeczek, herbatników, bułek. Posiada trzy fabryki w Stanach Zjednoczonych oraz trzy zakłady w Chinach. Łącznie zatrudnia około 1000 osób. W Polsce działa od marca 2012 roku pod nazwą Bama Europa. Pierwsza europejska fabryka firmy powstaje w Stanowicach koło Oławy w woj. dolnośląskim.

Kontakt

Aleksandra Surdykowska    
Biuro prasowe Bama Europa    
Email: a.surdykowska@thinkspire.pl                      
Tel.: 785 830 700

Dominika Obutelewicz-Mejor
Kierownik ds. Personalnych Bama Europa
Email: DObutelewicz-Mejor@bama.com