Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Takie pierniki to tylko w MAMZ-ie

  Takie pierniki to tylko w MAMZ-ie

  Precyzyjnie odwzorowana kopalnia węgla z szybem, podświetlana kapliczka usytuowana obok cmentarza, zamki z piernika czy zdobione pierniczki pojawiły się podczas finału Wielkiego Pierniczenia. Gdzie? Oczywiście w Małej Akademii Mistrzostwa Zawodowego, która od tego roku szkolnego działa w ZS nr 9 w Jastrzębiu Zdroju.

  Więcej

 • Pierwsza Sowa w Katowicach

  Pierwsza Sowa w Katowicach

  13 listopada br. Cukiernia Sowa otworzyła swój pierwszy lokal w Katowicach, w pasażu handlowym zmodernizowanego Dworca Kolejowego. Na klientów czekały liczne atrakcje, łakocie i... prawdziwa sowa.

  Więcej

 • Sensobus: badanie smaków i opinii o pieczywie

  Sensobus: badanie smaków i opinii o pieczywie

  Pamiętacie Państwo mobilne laboratorium Sensobus, które jesienią kursowało po 4 miastach Śląska i Małopolski? Tym razem, obok oceny preferencji smakowych, zapytano konsumentów, czy pieczywo jest zdrowe i czy chcieliby poszerzyć wiedzę na temat produktów piekarniczych.

  Więcej

 • Tradycja i innowacyjność

  Związek Rzemiosła Polskiego poparł stanowisko rządowe dotyczące „Silniejszy przemysł europejski na rzecz wzrostu i ożywienia gospodarczego - Aktualizacja komunikatu w sprawie polityki przemysłowej”. Wspiera ono ideę innowacyjności, nie zapominając o tradycyjnych zawodach i regionalnej gospodarce.

  Więcej

 • Chorobowe zapłaci ZUS?

  Koszty choroby pracownika od początku i w całości finansowane przez ZUS? Taki projekt zmian w Kodeksie pracy złożyli posłowie Ruchu Palikota.

  Więcej

 • Co zmienia trzecia ustawa deregulacyjna

  Co zmienia trzecia ustawa deregulacyjna

  16 listopada br. Sejm RP przyjął projekt ustawy o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce (tzw. trzecia ustawa deregulacyjna). Sprawdź, jakie czekają nas zmiany.

  Więcej