Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • W aferze solnej zawiodła uczciwość

  W aferze solnej zawiodła uczciwość

  - W tzw. aferze solnej, jak i w innych przypadkach, zawiodła zwykła uczciwość, a tej nie uregulują żadne odgórne przepisy - twierdzi Stanisław Butka, prezes Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP. Zwraca uwagę, że niesłusznie i nikczemnie narażono na szwank dobre imię firm i na utratę zaufania społecznego.

  Więcej

 • Targi w Lublinie

  Targi w Lublinie

  Już 7 września zaczynają się targi Bakepol w Lublinie, które potrwają trzy dni. Spotkanie przedstawicieli branży piekarskiej, ciastkarskiej i lodziarskiej to ważne wydarzenie dla wystawców, możliwość nawiązywania nowych kontaktów z krajowymi i zagranicznymi producentami.

  Więcej

 • VI Targi Lodowe w Hurtowni Smakosz

  VI Targi Lodowe w Hurtowni Smakosz

  15 marca Hurtownia Słodyczy Smakosz zorganizowała VI Targi Lodowe.Spotkanie dla lodziarzy i cukierników odbyło się w Centrum Kultury Śląskiej w Centrum Kultury śląskiej (Dom Kultury Zgoda) przy ulicy Krauzego 1 w Świętochłowicach.

  Więcej

 • Zakładanie własnej firmy – krok po kroku

  Dzięki współpracy z serwisem internetowym eHarmonogram.pl w portalu MistrzBranży.pl działa aplikacja, która sprawnie i szybko przeprowadzi początkujących przedsiębiorców przez gąszcz przepisów i procedur koniecznych do założenia własnej firmy.

  Więcej

 • Mistrz Branży na Wielkanoc

  Mistrz Branży na Wielkanoc

  Wielkanoc tuż, tuż.... nowiutki "Mistrz Branży" już, już. Zobacz, ile wersji może mieć mazurek wielkanocny lub babka! Jakie receptury na torty zaproponowali uczestnicy naszego wielkanocnego plebiscytu? Sprawdź, jak przygotować czekoladowe jaja wielkanocne w 3 różnych rozmiarach. Przeżyj emocje, które towarzyszyły targom!

  Więcej

 • Sól wypadowa: NIEAKTUALNA lista producentów

  Sól wypadowa: NIEAKTUALNA lista producentów

  12 marca br. Fundacja Pro-Test opublikowała na swojej stronie listę przedsiębiorców, u których stwierdzono posiadanie lub nabycie soli o przeznaczeniu przemysłowym, tzw. soli wypadowej. Mało że lista ogranicza się do podmiotów głównie z branży piekarsko-cukierniczej, to na dodatek jest nieaktualna.

  Więcej

 • Od ziarenka do kawy

  Od ziarenka do kawy

  Ponad 2 tysiące lat liczy historia ziarna, z którego powstaje czarny jak inkaust napój o pobudzających właściwościach. Co ciekawe, w historii kawy nie postawiono jeszcze kropki nad „i”. Ciągle pojawiają się nowe fakty, które pozwalają nam spojrzeć na boski napój z nowej perspektywy.

  Więcej

 • Trwa rekrutacja do Bama Companies w Polsce

  Trwa rekrutacja do Bama Companies w Polsce

  Bama Companies znany producent wyrobów piekarniczych rozpoczął kolejny etap rekrutacji. W tej chwili poszukiwane są osoby na stanowiska Operatora Linii Produkcyjnej oraz Pakowacza do budowanej w Stanowicach koło Oławy pierwszej fabryki firmy w Europie.

  Więcej