Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Najlepsza kawa? Taka, jaka nam smakuje!

  Najlepsza kawa? Taka, jaka nam smakuje!

  Nic tak nie pasuje tak do świetnego ciastka lub deseru jak kawa. Podobnie jak w polskim cukiernictwie, również w branży kawowej zaszła ewolucja. Barista i profesjonalny ekspres stały się ważnym elementem wielu kawiarni. A świadomy konsument poszukuje smaku nie tylko na talerzu, lecz również w filiżance.

  Więcej

 • Wizjoner wegańskiego cukiernictwa

  Wizjoner wegańskiego cukiernictwa

  Choć dzieciństwo spędził w krakowskiej cukierni rodziców, dopiero od niedawna jest profesjonalnym cukiernikiem. Wojciech Starowicz specjalizuje się w cukiernictwie wegańskim, jest nawet w trakcie zgłaszania patentu na roślinny zamiennik jajka. Nam opowiada o swojej drodze zawodowej i marzeniach.

  Więcej

 • Jak skutecznie wnioskować o fundusze unijne w PARP?

  Jak skutecznie wnioskować o fundusze unijne w PARP?

  Jeśli marzysz o urzeczywistnieniu swojego pomysłu biznesowego, pierwsza połowa tego roku może być dla Ciebie przełomowa. W Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) będą dostępne nowe nabory w ramach Funduszy Europejskich, które stanowią klucz do rozwoju Twojego biznesu.

  Więcej

 • Wielkanocne bochenki

  Wielkanocne bochenki

  Nie sposób wyobrazić sobie wielkanocnego koszyczka bez chleba. Na świątecznym stole pojawia się jako ważny dodatek, a nawet jako naczynie do podania żurku. Warto zatem zadbać o to, by świąteczny bochenek był nie tylko dobrze wypieczony, ale też pięknie udekorowany.

  Więcej

 • Niezbędne wsparcie w trakcie przedświątecznej gorączki

  Niezbędne wsparcie w trakcie przedświątecznej gorączki

  W okresie przygotowań do Świąt Wielkanocnych, gdy zapotrzebowanie na słodkie wypieki i tradycyjne pieczywo gwałtownie rośnie, cukiernie i piekarnie stają przed wyzwaniem zwiększonej produkcji. Każdemu klientowi zależy, by jego ciasto było gotowe na czas.

  Więcej

 • W poszukiwaniu własnej drogi - nowy Mistrz Branży!

  W poszukiwaniu własnej drogi - nowy Mistrz Branży!

  Dlaczego i jak warto fotografować jedzenie? Czy istnieje idealny roślinny zamiennik jaja kurzego? Jaka kawa sprzedaje się najlepiej w cukierni? Na czym polega fenomen tartine bread? Jak pracować by się nie przepracować? I czy mieszkanie nad piekarnią pogłębia miłość do piekarstwa, czyli Michał i Paulina Wójcikowie.

  Więcej

 • Dzień Piekarza i Cukiernika

  Dzień Piekarza i Cukiernika

  Z pracy piekarzy i cukierników korzystamy na co dzień. Chleb, bułki, drożdżówki to produkty pierwszej potrzeby, a ciasta czy torty to przyjemności, które uświetniają uroczystości lub umilają dzień. Przypadające na 15 marca Święto Piekarzy i Cukierników to dobry moment, żeby przyjrzeć się tym zawodom bliżej.

  Więcej

 • Zielony Tydzień 22-28 kwietnia - kupuj eko za mniej!

  Zielony Tydzień 22-28 kwietnia - kupuj eko za mniej!

  Zapraszamy do zaangażowania się w Zielony Tydzień członków PIŻE – sklepy i producenci, akcja skierowana jest do oso - konsumentów, które dbają albo chcą zacząć dbać o naszą planetę. Pod koniec kwietnia (22-28 kwietnia) w sklepach z żywnością ekologiczną będzie można kupić produkty ekologiczne członków PIŻE w promocyjnych cenach.

  Więcej

 • Psychologia kolorów w przestrzeni gastronomicznej

  Psychologia kolorów w przestrzeni gastronomicznej

  Kolory silnie oddziałują na nasze zmysły i emocje. Według badań naukowych mogą wpływać na apetyt, odczuwanie smaku, sytość, nastrój czy pamięć. W gastronomii przyjemność jedzenia to jedynie część doświadczenia. Przyjście do lokalu, atmosfera otoczenia i sposób prezentacji potraw mają ogromne znaczenie dla klientów.

  Więcej