Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Kreatywność + inwestycja = rozwój

  Kreatywność + inwestycja = rozwój

  Choć Piekarnia i Cukiernia Rynek mieści się w niewielkim miasteczku, piecze chleby i ciasta na całkiem sporą skalę. Jej właścicielka Elwira Ogonowska wierzy, że tylko wprowadzając sezonowe nowości do oferty buduje stałe zainteresowanie i przyciąga nowych klientów.

  Więcej

 • Fit Cake robi swoje. 4 nowe franczyzy w sieci

  Fit Cake robi swoje. 4 nowe franczyzy w sieci

  Sieć franczyzowa Fit Cake w ciągu ostatnich dwóch miesięcy uruchomiła 4 nowe lokale, w tym największy w swojej historii o powierzchni ponad 300 m.kw. w Koszalinie. Fit Cake w Nowej Hucie wyróżnił się z kolei tym, że zatrudnił robocika-kuriera.

  Więcej

 • Co Polacy jedzą latem 2022 roku na campingu?

  Co Polacy jedzą latem 2022 roku na campingu?

  W tym roku pod namiotami ze zdziwieniem można zauważyć odwrót od dań tradycyjnie uznawanych za campingowe. Zawartość lodówek turystycznych może zaskakiwać. Po co najchętniej sięgają Polacy latem 2022 roku?

  Więcej

 • Cadbury rzuca wyzwanie smaku

  Cadbury rzuca wyzwanie smaku

  Brytyjski producent czekolady, Cadbury (należący do grupy Mondelez) latem zaprasza klientów do zabawy. Chodzi o to, by odgadnąć smak dwóch tajemniczych batoników. Do tego można zgarnąć nagrodę pieniężną - 5 tysięcy funtów. Dobra opcja marketingowa?

  Więcej

 • Świetny chleb pochodzi z równie dobrego pieca

  Świetny chleb pochodzi z równie dobrego pieca

  Sercem piekarni i cukierni jest piec! Na jaki zatem się zdecydować? Czym kierować się przy wyborze? Czy warto kupować z drugiej ręki? Jakie inne sprzęty są potrzebne do wyposażenia początkującej, a jakie dla od wielu lat prężnie działającej firmy? I które sprzęty są niemal na wagę pracownika?

  Więcej

 • Od marzenia do pracowni – jak otworzyć własną cukiernię?

  Od marzenia do pracowni – jak otworzyć własną cukiernię?

  Od pomysłu do projektu, a wreszcie jego realizacji minęło wiele lat. Po drodze pojawiały się kolejne niespodzianki i przeszkody – pandemia, lockdowny, wojna. Jednak marzenie o własnej cukierni było tak silne, że Dorota Zieleńska-Stępień dopięła swego. I dziś prowadzi cukiernię.

  Więcej