Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Nonkonformista, rewolucjonista czy wizjoner?

  Nonkonformista, rewolucjonista czy wizjoner?

  Inulina zamiast cukru, BŁONNIK Z OWOCÓW CYTRUSOWYCH w miejsce lecytyny i kazeiny, procenty zamiast gramów… To rewolucyjne podejście do cukiernictwa, które poznałyśmy na 4-dniowym szkoleniu w praskiej akademii IPPA, podczas którego Jordi Bordas uczył swojej autorskiej metody opracowywania receptur od podstaw – B·Concept.

  Więcej

 • II Konkurs: „Profesjonalne Duety: cukiernik plus dekorator”

  II Konkurs: „Profesjonalne Duety: cukiernik plus dekorator”

  Sweettargi mogą poszczycić się wspaniałymi partnerami, z którymi organizowaliśmy ciekawe pokazy, warsztaty i konkursy. Tak było także podczas edycji w 2018 r.: współpracowaliśmy z tortownia.pl. We wspólnie organizowanym konkursie uczestnicy – dwuosobowe zespoły złożone z cukiernika i dekoratora przygotowywali torty weselne.

  Więcej

 • Pradawne ziarno – współczesna innowacja (cz.1)

  Pradawne ziarno – współczesna innowacja (cz.1)

  Naukowcy biją na alarm: asortyment spożywanych roślin jest niewystarczający. Wskutek tego nasza dieta jest zbyt uboga w witaminy i składniki mineralne, co generuje potrzebę suplementacji. To drastyczne zubożenie diety współczesnego człowieka stało się bodźcem do poszukiwań pierwotnych form pszenic.

  Więcej

 • Jowita Woszczyńska przygotowana na Cake Designers World Championship

  Jowita Woszczyńska przygotowana na Cake Designers World Championship

  Przed Jowitą Woszczyńską, utalentowaną dekoratorką z Cukierni Sowa, ostatnie szlify przed Cake Designers World Championship. O tym, czy bydgoszczanka poprawi swój wynik z 2017 r. (3. miejsce), dowiemy się 19-20 października w Mediolanie. Tymczasem postanowiliśmy ją zapytać, jak przebiegają przygotowania do konkursu.

  Więcej

 • Sandomierz pełen bajecznych tortów

  Sandomierz pełen bajecznych tortów

  Piękny sandomierski rynek Starego Miasta stał się doskonałą sceną do zaprezentowania kunsztu dekoratorek tego regionu. Poziom prac zaskoczył nawet najbardziej wymagających widzów wystawy.

  Więcej