Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Żywność nadal drożeje. Jesienią kolejny wzrost cen

  Żywność nadal drożeje. Jesienią kolejny wzrost cen

  Rosnące ceny energii, koszty pracy, ceny surowców, a także susza (i ta zeszłoroczna, i ta tegoroczna) - te wszystkie czynniki będą miały wpływ na kolejne wzrosty cen żywności spodziewane jesienią. Wszystko wskazuje na to, że zdrożeje także pieczywo.

  Więcej

 • Papagrin – czyli slow food po polsku

  Papagrin – czyli slow food po polsku

  Wyłącznie ekologiczne składniki, technologia 42°C oraz ręczne przygotowanie – oto najważniejsze wyznaczniki innowacyjnych przekąsek firmy Papagrin, polskiego producenta żywności, któremu bliskie są zasady slow food.

  Więcej

 • Architektura smaku

  Architektura smaku

  Tort to coś więcej niż biszkopt przełożony kremem. A smak to coś więcej niż odczucie na języku zostawione po jego zjedzeniu. Tort można naszkicować, nim się go stworzy. Ale czy można zaprojektować sam smak?

  Więcej

 • MASTER BAKER 2019 na bogato! Rośnie pula nagród

  MASTER BAKER 2019 na bogato! Rośnie pula nagród

  Wyjątkowo bogato zapowiada się pula nagród dla finalistów wrześniowego konkursu MASTER BAKER 2019 w Krakowie. Jak zapewnia organizator wydarzenia, to dopiero początek, a nagród wciąż przybywa. Sprawdź, dlaczego warto wziąć udział w konkursie!

  Więcej

 • Czy podwyżki cen pieczywa w 2019 r. są konieczne?

  Czy podwyżki cen pieczywa w 2019 r. są konieczne?

  Odpowiedź na pytanie posta­wione w tytule jest bardzo trud­na, a to z uwagi na znaczne zróżnicowanie piekarń pod względem liczby zatrudnienia, zdolności produkcyj­nej, lokalizacji, stopnia zmechanizowania itp. Uogólnienia w tej materii nie mają sensu.

  Więcej