Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • I Ty możesz zostać Mistrzem!

  I Ty możesz zostać Mistrzem!

  Jubileuszowa, 10. edycja Expo Sweet to świetna okazja, żeby spróbować sił w mistrzostwach oraz konkursach organizowanych dla cukierników i dekoratorów cukierniczych. Organizatorzy już czekają na Twoje zgłoszenie. Nie zwlekaj!

  Więcej

 • Levain – bioaktywny zakwas pszenny

  Levain – bioaktywny zakwas pszenny

  W ostatnich latach notuje się systematyczny spadek jakości pieczywa. Przyczyniły się do tego zarówno piekarnie w hipermarketach, gdzie pieczywo produkuje się najczęściej metodami bezpośrednimi (bez zakwasów), jak i te, w których ze względu na ostrą konkurencję cenową zrezygnowano z długich i kosztownych procesów fermentacyjnych.

  Więcej

 • Ostatni weekend wakacji - koniecznie w Jaworze!

  Ostatni weekend wakacji - koniecznie w Jaworze!

  Już w najbliższy weekend Święto Chleba i Piernika w Jaworze. Mistrzowie piekarnictwa prezentować będą swoje wypieki, a na stoisku animacji piekarniczych z bliska będzie można się przyjrzeć prawdziwym dziełom sztuki. Zapach cynamonu i przypraw prowadził będzie wprost do Piernikowa!

  Więcej

 • Pierwsza w Polsce „Noc Lodożerców” za nami

  Pierwsza w Polsce „Noc Lodożerców” za nami

  Co roku w całym kraju organizowane są przeróżne eventy skierowane do prawdziwych kulinarnych odkrywców. Były już więc niezliczone noce restauracji, a nawet noce fanów sushi. Teraz przyszedł czas na „Noc Lodożerców”. W środę 15 sierpnia w Wytwórni Lodów Prawdziwych „u Lodziarzy” odbyło się nocne kosztowanie lodowych przysmaków.

  Więcej

 • Pogacze – piekarskie arcydzieła

  Pogacze – piekarskie arcydzieła

  Co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj – przytoczone powiedzenie doskonale oddaje to, czym są pogacze. Piecze się je na Bałkanach, a w każdym z krajów należących do regionu mają inną strukturę, kształt i smak: są pikantne, wytrawne, a czasem słodkie.

  Więcej

 • Mistrza Dekoracji tworzymy dla Was

  Mistrza Dekoracji tworzymy dla Was

  17 czerwca 2016 r. nasze marzenia i wielu osób w Polsce stały się realne. Z druku wyszedł pierwszy numer „Mistrza Dekoracji”. Od tego czasu, co kwartał w naszej redakcji powstaje 100 stron czasopisma w 100% poświęconego sztuce dekoracji cukierniczej. To przyjemność tworzyć go dla Was, profesjonalistów i pasjonatów.

  Więcej

 • Sponsoring a korzyści podatkowe

  Sponsoring a korzyści podatkowe

  Fundacje, stowarzyszenia zwykły finansować działalność m.in. korzystając ze spon­soringu. Z kolei przedsiębiorcy chętnie reklamują towary, usługi czy firmy za pośrednic­twem takich organizacji, zawierając z nimi umowy sponsoringu. Czy poza korzyścią wizerunkową sponsoring może przynieść przedsiębiorstwu korzyści podatkowe?

  Więcej