Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Bzyczący problem - patent na dokuczliwe owady

  Bzyczący problem - patent na dokuczliwe owady

  Polacy znowu zaczęli zapełniać kawiarnie i obiekty gastronomiczne. Niestety, wzmożona w tym czasie aktywność owadów latających, głównie much, może skutecznie zepsuć długo wyczekiwany czas odpoczynku, a właścicieli narazić na straty wizerunkowe i w konsekwencji finansowe. Zatem jakich narzędzi używać do skutecznej walki owadami?

  Więcej

 • Jagodzianki - najgorętszy produkt letniego sezonu

  Jagodzianki - najgorętszy produkt letniego sezonu

  Co roku o tej porze emocje wzbudza jeden i ten sam temat: jagodzianki (ich ceny i to, gdzie można kupić najlepsze). W tym roku od rozważań, czy lepsze z kruszonką, z lukrem, z dużą ilością jagód czy z bardziej puszystym ciastem mocniejszy jest temat “po ile i czemu tak drogo”?

  Więcej

 • 2022 - rok wyzwań

  2022 - rok wyzwań

  Firma Nurkowski jest firmą rodzinną od 1992 roku. Od 30 lat dzieli się doświadczeniem z polskimi piekarzami i cukiernikami, dostarczając piece, dzielarki, linie do chleba, automaty do bułek, ubijaczki i wałkownice czy zmywarki.

  Więcej

 • Biznes, pasja i miłość - wakacyjne wydanie Mistrza Branży

  Biznes, pasja i miłość - wakacyjne wydanie Mistrza Branży

  Czy można się doktoryzować z słodkości? Jak smakują czekoladki prosto z lodówki? W co warto zainwestować w piekarni i cukierni? Jakie zioła włączyć w swoją produkcję? A na naszej okładce - Ela i Patryk Kotarbowie, którzy największy sukces osiągnęli w branży, gdy zaczęli pracować razem! Jaki jest ich sekret udanej współpracy?

  Więcej

 • Q&A - idealny piec do twojej pracowni

  Q&A - idealny piec do twojej pracowni

  Bez względu na to czy dopiero otwierasz swoją pracownię czy też otwierasz kolejny punkt, a także nie zważając na to czy wypiekasz głównie biszkopty oraz blaty bezowe czy też bułeczki lub pizzerinki, jedno jest pewne - piec to serce twojej firmy! Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając tak ważny element do pracowni?

  Więcej

 • Dieta LOW FODMAP w ofercie sieci Fit Cake

  Dieta LOW FODMAP w ofercie sieci Fit Cake

  Sieć franczyzowa Fit Cake jako pierwsza wprowadza na polski rynek słodycze LOW FODMAP przeznaczone dla osób z zaburzeniami pokarmowymi SIBO i zespołem jelita drażliwego. Schorzenia te dotykają też osób aktywnych i zdrowo odżywających się. Przy ich leczeniu kluczowa jest dieta.

  Więcej