Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Ruszyło Centrum Innowacji Puratos w Warszawie

  Ruszyło Centrum Innowacji Puratos w Warszawie

  Jak utrzymać wysoki poziom w branży? Trzeba śledzić trendy, udoskonalać receptury i wyczuwać puls rynku. To wszystko będzie teraz możliwe w jednym miejscu, a to dzięki Centrum Innowacji Puratos. 7 maja polscy piekarze i cukiernicy zyskali dostęp do najnowszego sprzętu, specjalistycznej wiedzy, szkoleń oraz pogłębionych badań...

  Więcej

 • Łączy nas chleb – Festiwal Miast Partnerskich po raz czwarty

  Łączy nas chleb – Festiwal Miast Partnerskich po raz czwarty

  8 i 9 czerwca 2024 r. w Katowicach odbędzie się już czwarta edycja Festiwalu Miast Partnerskich. Tym razem, oprócz chleba, tematyką wiodącą będą również owoce i ziarna w tradycji różnych narodów. To wielokulturowe wydarzenie organizowane w Parku Zadole adresowane jest do sympatyków dobrego rzemieślniczego jedzenia.

  Więcej

 • Najlepsze bagietki, croissanty, sandwicze, czyli Święto Chleba w Paryżu!

  Najlepsze bagietki, croissanty, sandwicze, czyli Święto Chleba w Paryżu!

  W maju od 28 lat w Paryżu odbywa się Święto Chleba, podczas którego organizowane są konkursy na charakterystyczne dla francuskiej kultury kulinarnej wypieki. Wybiera się najlepsze bagietki, croissanty, a ostatnio także kanapki rzemieślnicze. Nagrodzone piekarnie i cukiernie zyskują po zwycięstwie renomę i nowych klientów.

  Więcej

 • Cukiernictwo pełne pozytywnych wibracji - nowe wydanie Mistrza Branży

  Cukiernictwo pełne pozytywnych wibracji - nowe wydanie Mistrza Branży

  Jaki krem do przekładania, a jaki do tynkowania tortu? Od czego zacząć wegańską rewolucję w cukierni? Co to jest crookie? I czym się różnią świderki Ice Dream Team od innych? A na naszej okładce wyjątkowo kreatywny, ambitny i zgrany cukierniczy duet - Łukasz Kaniewski oraz Mariusz Górecki z Szama Słodycz.

  Więcej

 • Dekoracje i surowce do dekorowania - przegląd

  Dekoracje i surowce do dekorowania - przegląd

  Prężnie działająca cukiernia to zgrany zespół, plan marketingowy i świetny produkt. Aby ten powstał potrzeba również nowoczesnych dekoracji i wysokiej jakości surowców do dekorowania wyrobów cukierniczych, które podnoszą atrakcyjność produktu w oczach kupującego i sprawia przyjemność delektowania się słodkim deserem.

  Więcej

 • Jak konkretne kolory jedzenia wpływają na nasz apetyt?

  Jak konkretne kolory jedzenia wpływają na nasz apetyt?

  Kolory jedzenia mają znaczący wpływ na nasze doznania smakowe i apetyt. Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, barwy potraw mogą skłaniać nas do jedzenia większych ilości, wpływać na nasze wybory żywieniowe oraz kształtować naszą percepcję smaku. Badania naukowe oraz doświadczenia z zakresu psychologii jedzenia dowodzą, ż

  Więcej

 • Perfekcyjny croissant

  Perfekcyjny croissant

  Idealny wybór na śniadanie, lunch czy deser? Croissant! Może być serwowany sauté, w wersji słodkiej i wytrawnej. A zawsze będzie zachwycać maślanym smakiem i lekką teksturą. Oczywiście o ile jest poprawnie wykonany. Jak to zrobić?

  Więcej