Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Konsument jest najważniejszy!

  Konsument jest najważniejszy!

  Największym atutem targów WoldFood Warsaw jest możliwość bezpośredniego kontaktu producentów, przetwórców i handlowców skoncentrowanych na konsumencie i wspólnie niejako oferujących innowacyjne i tradycyjne zarazem produkty.

  Więcej

 • Rogal z makiem i certyfikatem

  Rogal z makiem i certyfikatem

  Co prawda najwięcej rogali świętomarcińskich zjadanych jest 11 listopada, ale w tym roku w centrum uwagi były one również 3 listopada. Nie tylko ze względu na to, że przyznane zostały certyfikaty z prawem do wytwarzania ich jako produktu regionalnego. Poznański rogal doczekał się też swojej podobizny na znaczku pocztowym!

  Więcej

 • Realne perspektywy rzemiosła piekarskiego

  Realne perspektywy rzemiosła piekarskiego

  Żeby realnie myśleć o przyszłości piekarstwa rzemieślniczego i tradycyjnego pieczywa, należy skupić się na teraźniejszości
  i wypracować wspólne rozwiązania, które pozwolą nam zatrzymać negatywny trend dotykający rzemiosła. Z takiego założenia wyszło SRP RP, które zorganizowało wrześniową debatę dla piekarzy.

  Więcej

 • Boska czekolada w 9 odsłonach

  Boska czekolada w 9 odsłonach

  Pod wieloma względami jest niezastąpiona. Wprawia w dobry humor, neutralizuje jesienną melancholię i uzależnia jak mało co. Zniewala kobiety, urzeka mężczyzn, a przede wszystkim ma niesamowitą moc inspirowania cukierników i pasjonatów słodkości. Zobaczcie, co z niej przygotowali i na ile sposobów.

  Więcej

 • Nieuczciwe wykorzystywanie przewagi kontraktowej

  Nieuczciwe wykorzystywanie przewagi kontraktowej

  12 lipca br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące  przeciwdziałania nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożyw­czymi. Wprowadzona regulacja ma przeciwdziałać nadużywaniu siły ekonomicznej dostawców, producentów albo nabywców produktów wobec swoich kontrahentów...

  Więcej

 • Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”

  Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”

  Racibórz, gdzie mieści się siedziba organizatorów programu promocyjnego „Doceń polskie”, obchodzi w tym roku jubileusz 800-lecia nadania praw miejskich. Z tej okazji, z inicjatywy redakcji tygodnika „Nowiny Raciborskie” i Urzędu Miasta Racibórz, przygotowano specjalną kapsułę czasu, która zostanie otwarta najszybciej za 50 lat.

  Więcej

 • Co z zakazem handlu w niedziele?

  Wbrew wcześniejszym zapowiedziom rządzących, ograniczenie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej handlu w niedziele najprawdopodobniej nie wejdzie w życie od 1 stycznia 2018 r. Dodatkowo w mediach pojawiają się od kilku dni wypowiedzi polityków, które mogą świadczyć o chęci rozszerzenia zakazu handlu na wszystkie niedziele.

  Więcej

 • Cupcakes – słodycz popkultury

  Cupcakes – słodycz popkultury

  Równie ważny jak smak jest ich wygląd. Przyciągają wzrok kolorami i finezyjnymi dodatkami. Są ozdobą cukierniczych witryn, w których pełnią rolę „słodkich kusicielek”. Cupcakes - to na ich punkcie kilkanaście lat temu oszalała Ameryka.

  Więcej

 • Rogale tradycyjnie na 11 listopada

  Rogale tradycyjnie na 11 listopada

  Rogale od e-torty zamawiane z akcji Allerogal wspierają co roku różne akcje charytatywne – w tym roku złotówka od każdego sprzedanego rogala przekazana zostanie na rzecz Drużyny Szpiku

  Więcej