Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Bułeczka dobrze obwarzona, czyli jak powstają bajgle

  Bułeczka dobrze obwarzona, czyli jak powstają bajgle

  Bajgiel to bułka, która zauroczyła mnie w momencie, gdy ją poznałem. Jako krakus od małego raczony byłem „obwarzankami”, uwielbiałem ich ciągnące ciasto i smak zrumienionego maku na jednym z brzegów (wtedy dostępne były w dwóch wersjach: z solą i od czasu do czasu z makiem, jeśli piekarzowi udało się go zdobyć).

  Więcej

 • Tłusta jakość

  Tłusta jakość

  Co roku w lutym wszyscy w branży dyskutują o pączkach. Czym powinny być nadziane, na czym smażone, po ile sprzedawane. Z lukrem czy bez? Istotą świetnego pączka jest jednak jakość surowców i wykonanej pracy, bo pączek, który ma tylko podreperować budżet cukierni, ostatecznie może przynieść odwrotny efekt.

  Więcej

 • Trendy we wnętrzach i kolor roku 2024

  Trendy we wnętrzach i kolor roku 2024

  W świecie projektowania wnętrz każdy rok przynosi nowe inspiracje, koncepcje i kierunki, kształtujące nasze przestrzenie życiowe. 2024 to okres, w którym design ewoluuje, przynosząc świeże pomysły i kreatywne podejścia do aranżacji.

  Więcej

 • Keto słodkości mile widziane w witrynie

  Keto słodkości mile widziane w witrynie

  W butikowej cukierni Ana Belle Patisserie obok eleganckich monoporcji czy makaroników można kupić również słodkości bez cukru i glutenu. Właścicielka Ania Daraż mocno wierzy, że trend specjalistycznych ciastek i deserów jest nie tylko dodatkiem, ale bardzo ważnym elementem witryny.

  Więcej

 • Nowy rok z nowym Mistrzem Branży!

  Nowy rok z nowym Mistrzem Branży!

  Na jakie potrzeby współczesnego konsumenta odpowiada marka Katarzyny Joanny Wrzesińskiej, Cool'ki? Dlaczego warto wprowadzać wino do sprzedaży w piekarni rzemieślniczej? Jak hoduje się owady do użytku spożywczego? Gdzie i z czego warto się szkolić w 2024? I jakie trendy żywieniowe są na czasie? Czytajcie nowe wydanie!

  Więcej

 • Nieuczciwa konkurencja

  Nieuczciwa konkurencja

  Czy zdarzyło ci się, że właściciel innej firmy podjął wobec ciebie działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, które zagroziło lub naruszyło interes twój lub konsumentów?

  Więcej

 • Kolor i smak roku 2024

  Kolor i smak roku 2024

  Jak co roku, Instytut Pantone oraz dsm-firmenich ogłosili wybór smaku i koloru roku. Jest nim ciepła i delikatna brzoskwinia.

  Więcej

 • Doskonałość która owocuje

  Doskonałość która owocuje

  Jeśli szukasz wyjątkowych produktów owocowych, możesz liczyć na naszą wyjątkową wiedzę w zakresie mieszania i przetwarzania owoców; na producentów, którzy dostarczają nam owoce wyjątkowej jakości; na naszą sieć dystrybutorów na całym świecie. Od przystawek po desery i napoje. To Les vergers Boiron.

  Więcej