Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Ale... My chcemy słodycze!

  Ale... My chcemy słodycze!

  Nasz mózg nie spocznie, dopóki nie dostanie tego, czego chce. A chce energii, czyli glukozy. „Zamawia” poprzez uczucie głodu to, co jest potencjalnym jej źródłem. Myślimy, że potrzebujemy słodyczy, a tak naprawdę poszukujemy cennych źródeł energii. Skąd czerpać dobrej klasy energię dla naszego mózgu?

  Więcej

 • Nadzienia pralinowe Croquant

  Nadzienia pralinowe Croquant

  Marka Marguerite znana we Francji już od 1919 roku jest partnerem mistrzów cukiernictwa, a teraz także w Polsce jest dostępna dla ambitnych artystów cukierniczych. Firma CSM Polska dzieląc się pasją do cukiernictwa i wysoką jakością produktów zaprasza do odkrycia nowego smaku z gamy nadzień pralinowych Croquant.

  Więcej

 • Co się kryje w czekoladzie? - podręcznik smaku

  Co się kryje w czekoladzie? - podręcznik smaku

  165 stron wiedzy na temat smaku czekolady - książka Renaty Januszewskiej, “Hidden Persuaders in Cocoa and Chocolate” to owoc jej wieloletniej pracy jako sensora smaku. I dowód na to, że smak to wielopoziomowe doznanie.

  Więcej

 • Mleko kokosowe i masło orzechowe do zmiany

  Mleko kokosowe i masło orzechowe do zmiany

  Już na początku roku Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informowało, że zgodnie z unijnymi normami producenci żywności roślinnej będą zmuszeni do zmian nazw tych produktów, które mogłyby wprowadzać w błąd konsumentów, sugerując im, że mają do czynienia z artykułami odzwierzęcymi.

  Więcej

 • Piekarze, którzy stali się chlebem

  Piekarze, którzy stali się chlebem

  Czy dłonie, które wyrabiają i formują chleb, mają wpływ na finalny smak bochenka? 16 piekarzy z całego świata wzięło udział w bezprecedensowym eksperymencie, który przyniósł zaskakujące wyniki.

  Więcej

 • Normalnie się PRACUJE

  Normalnie się PRACUJE

  Osoba z niepełnosprawnością intelektualną to też pracownik. I to dobry. Przekonują o tym pracodawcy, którzy zdecydowali się na zatrudnienie takiej osoby, a także pomysłodawcy akcji #NormalniesiePRACUJE. W czym może sprawdzić się pracownik z niepełnosprawnością?

  Więcej

 • Bake Off Junior - ruszyły castingi!

  Bake Off Junior - ruszyły castingi!

  Po wielkim sukcesie programu Bake Off - ale ciacho! właśnie ruszyły castingi do kolejnej edycji. Tym razem z udziałem najmłodszych! Sprawdź jakie są warunki uczestnictwa oraz gdzie odbędzie się najbliższy casting.

  Więcej