Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Polska żywność w centrum uwagi

  Polska żywność w centrum uwagi

  Wielkimi krokami zbliża się Dzień polskiej żywności. Wydarzenie przypadające 25 sierpnia będziemy obchodzić już po raz 5. O rodzimych artykułach spożywczych będzie głośno także za sprawą Plebiscytu „KUCHNIA Polska 2017” organizowanego przez redakcję magazynu „Kuchnia”. Program „Doceń polskie” jest partnerem tego przedsięwzięcia.

  Więcej

 • Wakacyjny Mistrz Branży: niekonwencjonalnie, kulinarnie i kulturalnie

  Wakacyjny Mistrz Branży: niekonwencjonalnie, kulinarnie i kulturalnie

  Od prostej rymowanki do zwycięskich lodów Adama Pokojskiego, pierwszego Polaka, który wygrał eliminacje do Gelato World Tour. Od inspirującej mocy kina i literatury po nieznaną książkę mistrza piekarstwa Mariana Pozorka. Od warszawskich kooperatyw spożywczych po niewykorzystany potencjał chleba w turystyce kulinarnej.

  Więcej

 • Laboratorium słodyczy ruszyło!

  Laboratorium słodyczy ruszyło!

  7 czerwca w Bielanach Wrocławskich oficjalnie ruszyło Centrum Badań, Rozwoju i Jakości stworzone przez Mondelez International. 250 testerów słodyczy i wykwalifikowanych technologów żywności będzie pomagać przy kreowaniu słodyczy przyszłości, które będą kusić smakiem i wyglądem.

  Więcej

 • Polski team na Coppa del Mondo della Gelateria 2018

  Polski team na Coppa del Mondo della Gelateria 2018

  Pod koniec czerwca dowiedzieliśmy się, kto wejdzie w skład prestiżowego zespołu, reprezentującego Polskę na Coppa del Mondo della Gelateria 2018. Oto 5 specjalistów słodkiej sztuki w każdej postaci, 5 wyrazistych indywidualności, które wspierać będzie firma Master Martini.

  Więcej

 • Kilka inspirujących dni z Diego Lozano

  Kilka inspirujących dni z Diego Lozano

  Perfekcja wykonania nowoczesnych deserów, wyraziste, zaskakujące i kaskadowo przechodzące smaki oraz różnorodność struk­tur – tak w kilku słowach można podsumować spotkanie ze sztuką cukierniczą słynnego brazylijskiego mistrza Diego Lozano.

  Więcej

 • Co nowego w podatkach?

  Co nowego w podatkach?

  2017 rok przynosi nam zmiany w przepisach i iskierkę nadziei w najnowszej linii orzecznictwa. Najistot­niejsza zmiana to wdrożenie Krajowej Ad­ministracji Skarbowej. Pozwala ona bez uprzedzenia zapukać do firmy i rozpo­cząć kontrolę, nie należy jej jednak mylić z funkcjami urzędów skarbowych – te po­zostają bez zmian.

  Więcej

 • Nowości produktowe od KOMPLET Polska

  Nowości produktowe od KOMPLET Polska

  Lato w pełni, ale dział rozwoju R&D firmy KOMPLET nie ustaje w twórczych działaniach, których celem jest sprostanie oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Tym razem oferta cukiernicza firmy powiększyła się o dwa nowe produkty: KOMPLET Krem Dorino oraz KOMPLET Baza Karmelowa.

  Więcej

 • Wartość odżywcza w pytaniach i odpowiedziach

  Wartość odżywcza w pytaniach i odpowiedziach

  W styczniu 2013 r. i w grudniu 2016 r. Komisja Europejska wydała dodatkowe dokumenty odpo­wiadające na nurtujące pytania producentów żywności w zakresie znakowania, w tym wartości odżywczej. Prezentujemy wybrane zasady, które będą pomocne w opracowaniu obowiąz­kowej tabeli wartości odżywczej umieszczanej na produktach piek-cuk.

  Więcej