Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Tony’s Chocolonely przypomina o prawdziwej cenie czekolady

  Tony’s Chocolonely przypomina o prawdziwej cenie czekolady

  Holenderski producent Tony’s Chocolonely z okazji Światowego Dnia Czekolady wypuścił dwa nowe batoniki pod nazwą Independent Bars. Mają wspierać małe, niezależne sklepy i przypominać, z czym wiąże się cena czekolady i jak złożony jest łańcuch jej pozyskiwania.

  Więcej

 • Gofry bez tabu

  Gofry bez tabu

  Czy gofry mogą skłaniać do dyskusji wykraczającej poza ich chrupkość i dodatki? Okazuje się, że tak. W ostatnim tygodniu kontrowersje wzbudziły gofry otwartej w Warszawie przy Placu Zbawiciela cukierni Dickery. A to za sprawą ich kształtu przypominającego męskie i żeńskie genitalia.

  Więcej

 • PAC, POD i SMC dla dowolnego produktu? Tak, i to od ręki

  PAC, POD i SMC dla dowolnego produktu? Tak, i to od ręki

  Etykiety produktu to skarbnica wiedzy. Jeśli będziemy wiedzieć, jak je poprawnie odczytywać, to wykorzystanie dowolnego produktu do naszej receptury lodowej przestanie być problemem. Ponieważ specjalizuję się w upraszczaniu codziennej pracy, nie będę was zanudzał żmudnymi procesami obliczeniowymi.

  Więcej

 • Nowe zawody jako odpowiedź na potrzeby rynku pracy

  Nowe zawody jako odpowiedź na potrzeby rynku pracy

  Dynamicznie rozwijający się przemysł, wdrażanie nowatorskich procesów i operacji w produkcji oraz rosnąca konkurencyjność firm wymuszają na pracodawcach zatrudnianie osób, które będą przygotowane do wykonywania zadań w zmieniającym się środowisku pracy.

  Więcej

 • Robociki w roli kuriera. Fit Cake inwestuje w innowacje

  Robociki w roli kuriera. Fit Cake inwestuje w innowacje

  Robocik zastąpi kuriera dostarczającego towar rowerem czy autem? To nie jest pieśń przyszłości. Takie maszyny już są na naszych ulicach. Na przykład w Białymstoku, gdzie sieć Fit Cake, oferująca desery i ciasta bez cukru, wypuściła na trasę dwa sympatyczne roboty: Kasię i Mateusza. Wczoraj miały jazdę próbną.

  Więcej