Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Piekarz i cukiernik na saksach

  Piekarz i cukiernik na saksach

  Według raportu „Migracje zarobkowe Polaków” nawet 12% z nas myśli o emigracji zarobkowej. Sporą grupę stanowią rzemieślnicy z branży piekarsko-cukierniczej, którzy podejmują pracę za granicą nie tylko z powodu lepszego niż w kraju wynagrodzenia.

  Więcej

 • Targi Savpol w odświeżonej formule

  Targi Savpol w odświeżonej formule

  Tegoroczna edycja Targów Branżowych Savpol zakończyła się wielkim sukcesem. Z pewnością przyczyniła się to tego ich zmieniona formuła – targi autorskie zamiast corocznych dni otwartych – nowa jakość w branży piekarniczej, cukierniczej, lodziarskiej i HoReCa, która zyskała uznanie naszych partnerów biznesowych.

  Więcej

 • Donut – słodka ikona Ameryki

  Donut – słodka ikona Ameryki

  Od blisko 80 lat w pierwszy piątek czerwca w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest Narodowy Dzień Donuta. Ten charakterystyczny wypiek zdobył nie tylko Północną Amerykę, od lat podbija cały świat. Warto więc poznać go bliżej.

  Więcej

 • Najpopularniejsze polewy w cukiernictwie

  Najpopularniejsze polewy w cukiernictwie

  W dekoracji tortów polewa odgrywa ogromną rolę, prawie najważniejszą. Na nic się zda efektowna, piękna i oryginalna dekoracja przy zaciekach z boku tortów lub pęcherzykach powietrza na wierzchu.

  Więcej

 • Bogaty program wydarzeń na targach Natura Food i beECO 2017

  Bogaty program wydarzeń na targach Natura Food i beECO 2017

  13-15 października br. Łódź przyciągnie producentów żywności BIO, produktów ekologicznych, a także miłośników zdrowego i smacznego stylu życia. Powód? 10. Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej Natura Food oraz 6. Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO!

  Więcej

 • Cake Festival Poland oczyma uczestników

  Cake Festival Poland oczyma uczestników

  Zaczarowała mnie atmosfera festiwalu! I uczucie, jak bym była w bajce! - mówi Gabi Grzelak, jedna z uczestniczek ubiegłorocznej edycji festiwalu. Czym zachwycił innych? Dlaczego nie można odpuścić takiej imprezy również w tym roku? Przeczytajcie wypowiedzi uczestników!

  Więcej

 • Ukwaszanie ciast pszennych, część 2

  Ukwaszanie ciast pszennych, część 2

  Zrozumienie technologii i dobranie właściwych parametrów produkcji pieczywa pszennego z zastosowaniem ukwaszenia części mąki pszennej nie jest proste. Aby ułatwić to zadanie, w artykule zaprezentowano procedury przygotowania ciasta na wybrane asortymenty pieczywa stosowane od lat na południu Europy – we Francji i Włoszech.

  Więcej

 • Sukcesja nie taka straszna?

  Sukcesja nie taka straszna?

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przygotowuje pilotażowy program wsparcia sukcesji w firmach rodzinnych. Na działania mające przygotować do przekazania władzy ok. 1000 przedsiębiorców z całej Polski w ciągu dwóch lat przeznaczonych zostanie 20 milionów złotych.

  Więcej

 • Moc atrakcji - wystawcy CFP 2017

  Moc atrakcji - wystawcy CFP 2017

  Tegoroczni wystawcy postanowili jeszcze bardziej rozpieścić uczestników Cake Festival Poland. Będzie jeszcze więcej branżowych stoisk, nagród specjalnych oraz pokazów i promocji.

  Więcej