Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Miła niespodzianka w finale Turnieju we Wrocławiu

  Miła niespodzianka w finale Turnieju we Wrocławiu

  XXIII finał Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz przyniósł nie tylko smaczny powiew wiosny, ale też miłe zaskoczenie. Na podium stanęły aż 4 dziewczyny, w tym 2 finalistki części dla piekarzy. Taka sytuacja zdarza się raz na kilka lat.

  Więcej

 • Mąki niechlebowe w produkcji pieczywa

  Mąki niechlebowe w produkcji pieczywa

  Pieczywo stanowi istotny element naszej codziennej diety, jest ważnym źródłem składników odżywczych i bioaktywnych, w szczególności błonnika pokarmowego. Z tego powodu istotnym etapem produkcji chleba i przetworów zbożowych jest wybór gatunków i odmian najcenniej­szych pod względem ich zawartości.

  Więcej

 • Ekologia to nie tylko znaczek

  Ekologia to nie tylko znaczek

  Gdy zaczynał praktykować rolnictwo ekologiczne i promować bioprodukty, narażał się na krytykę i kpiny. Dziś przyjmuje wycieczki, spotyka się z dziennikarzami i uczy innych. Rozmawiamy z Mieczysławem Babalskim, jednym z pionierów polskiego ekorolnictwa, właścicielem gospodarstwa i młyna.

  Więcej

 • Pieczywo mrożone w Polsce - perspektywy

  Pieczywo mrożone w Polsce - perspektywy

  Spożycie pieczywa w Polsce spada - jest to związane z modą na diety, na produkty wytwarzane w domu i zdrową żywność, wynika z przekonania, że pieczywo jest w dużej mierze produktem wysoko przetworzonym i może powodować wzrost masy ciała.

  Więcej

 • Riksza z lodami na Kasprowym

  Riksza z lodami na Kasprowym

  Wytwórnia Lodów Polskich "U Lodziarzy" wypuściła na rynek rikszę do sprzedaży lodów, która swoim designem wzbudza zachwyt klientów. Zaprojektował ją Adam Zdanowicz, twórca customowych jednośladów. Robił rowery na zamówienie takich sław jak legendarny Slash z Guns N'Roses, Organek, Michał Szpak czy Zbigniew Hołdys.

  Więcej

 • Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców poznamy za pół roku

  Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców poznamy za pół roku

  To kolejna próba ustanowienia rzecznika praw osób prowadzących działalność gospodarczą i tym razem udana. Dziś, w ostatnim dniu na złożenie rocznego PIT-a, w życie wchodzi Konstytucja Biznesu. W efekcie przedstawiciel mikro-, małych i średnich firm na linii firma-urzędnik rozpocznie swoją pracę na jesieni tego roku.

  Więcej

 • Modern Asia w Zeelandii

  Modern Asia w Zeelandii

  25 kwietnia w siedzibie firmy Zeelandia miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – spotkanie z samym Frankiem Haasnootem, zwycięzcą konkursu Word Chocolate Master w 2011 roku, który swoją przygodę z cukiernictwem rozpoczął ponad 25 lat temu!

  Więcej

 • Piekarza chleb powszedni

  Piekarza chleb powszedni

  4 maja swoje święto obchodzą piekarze. Dzięki nim każdego dnia od wczesnych godzin porannych możemy cieszyć się wyborem świeżego pieczywa. To, że praca piekarza nie jest łatwa wiemy wszyscy, ale na czym dokładnie polega – o tym przeciętny zjadacz chleba nawet nie myśli.

  Więcej