Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Największe kulinarne wydarzenie roku

  Największe kulinarne wydarzenie roku

  Premiera książki “Kucharze Nasza Historia” odbędzie się nie gdzie indziej jak przy stole - dziesięcio-daniową kolację przygotują wybitni szefowie kuchni i cukiernicy. Niezwykłości wydarzeniu dodaje fakt, że dochód z niego zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

  Więcej

 • Naukowo o chlebie

  Naukowo o chlebie

  Przedstawiciele Piekarni Cukierni Putka wyszli z nietypową dla branży piekarsko-cukierniczej inicjatywą. O ocenę składu produkowanego przez nich pieczywa i wyrobów cukierniczych poprosili Annę Makowską, doktor nauk farmaceutycznych oraz dietetyk.

  Więcej

 • Lokalnie i ze smakiem

  Lokalnie i ze smakiem

  I Festiwal Tortów, Ciast i Ciasteczek Powiatu Gliwickiego zgromadził prawdziwe tłumy, a uczestnicy konkursu oraz wystawcy udowodnili, że lokalnie nie znaczy na niższym poziomie.

  Więcej

 • Podkarpackie Smaki reprezentowały Polskę w Wiedniu

  Podkarpackie Smaki reprezentowały Polskę w Wiedniu

  Stowarzyszenie „Pro Carpathia” jako jedyny podmiot z Polski wzięło udział w międzynarodowych targach pieczywa Kruste & Krume Brotfestival, 23 marca 2019 r., na terenie Marx Halle w Wiedniu. Udział w targach był możliwy dzięki pomocy Klastra Podkarpackie Smaki oraz Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

  Więcej

 • 3 dni z pieczywem ze zbóż EKO

  3 dni z pieczywem ze zbóż EKO

  Ziarno z płaskurki czy samopszy jest drogie, a mąki niestandaryzowane kapryśne. Jak zatem postępować z tym surowcem, aby uzyskać wypieki doskonałe i powtarzalne? Na to i wiele pytań udzielono odpowiedzi podczas szkolenia „Nauka tradycyjnego wypieku pieczywa ze zbóż EKO ”, które odbyło się w Instytucie Sadkiewicza.

  Więcej

 • Bydgoszcz: Degustacja chleba z pradawnych zbóż

  Bydgoszcz: Degustacja chleba z pradawnych zbóż

  30 marca br. na placu przed Galerią Handlową Focus w Bydgoszczy miał miejsce eco-event. To właśnie tutaj można było skosztować pięknie udekorowanego chleba z pradawnych zbóż, m.in. z pszenicy okrągłoziarnowej. Za tą akcją stała Grupa Operacyjna Pradawne Ziarno.

  Więcej