Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Erg System S.A. znika z rynku?

  Erg System S.A. znika z rynku?

  Informacja zawarta w tytule jest prawdziwa tylko częściowo…18 stycznia 2018 r. Erg System S.A. pożegnała się ze swoją nazwą i od tego momentu będzie funkcjonować na rynku jako bekuplast S.A. Nastawienie na ciągły rozwój, zadecydowało o wejściu Erg System S.A. do niemieckiej grupy bekuplast.

  Więcej

 • Mistrzowie kreatywnych deserów lodowych na start!

  Mistrzowie kreatywnych deserów lodowych na start!

  Konkurs Master Challenge w trzeciej edycji Mazury HoReCa zmienia swoje oblicze! To nie tylko nowe wyzwania, poszukiwanie kolejnych ciekawych receptur na kreatywny deser lodowy. To także nowa nazwa i nowy sponsor. Zapraszamy do udziału w Master Challenge by Schöller!

  Więcej

 • Jak zaoszczędzić na energii elektrycznej?

  Jak zaoszczędzić na energii elektrycznej?

  Istotnym kosztem działalności w zakresie produkcji ciastkarsko-piekarskiej są wydatki na energię, w tym energię elektryczną. Wszystkie działania prowadzące do ich redukcji są godne zainteresowania. Warto zastanowić się choćby nad inwestycją we własną elektrownię, która będzie produkować energię ze źródeł odnawialnych.

  Więcej

 • Przyprawa bogów – sezam

  Przyprawa bogów – sezam

  Złociste, supercienkie i słodkie wafelki, aromatyczna chałwa, a także coraz popular­niejsza tahini – te wszystkie przysmaki zawdzięczają swój wyjątkowy aromat i smak niepozornym, drobnym ziarenkom, czyli sezamowi. Jest on bardzo często wykorzy­stywany w przemyśle spożywczym, piekarnictwie i cukiernictwie...

  Więcej

 • Targi dobre jak tiramisu - SIGEP 2018

  Targi dobre jak tiramisu - SIGEP 2018

  To już lada chwila! Rusza największa i najbardziej znacząca impreza branżowa. 20. stycznia w Rimini zaczyna się SIGEP. To właśnie tam zaprezentuje się nasz narodowy team podczas Gelato World Cup.

  Więcej

 • Mikrofirmy powinny docenić nową ulgę na badania i rozwój

  Mikrofirmy powinny docenić nową ulgę na badania i rozwój

  Nowe przepisy poszerzyły katalog wydatków na badania i rozwój, które można zaksięgować w kosztach firmy, jednak z obserwacji Tax Care – największego biura rachunkowego dla mikroprzedsiębiorstw w Polsce – wynika, że są one niedoceniane przez właścicieli firm.

  Więcej

 • Czekolada Ruby w sprzedaży!

  Czekolada Ruby w sprzedaży!

  Już 19 stycznia po raz pierwszy do oficjalnej sprzedaży wprowadzona zostanie naturalnie różowa czekolada Ruby. Wszystko to za sprawą umowy podpisanej przez odkrywcę czwartego typu czekolady, szwajcarską markę Barry Callebaut z japońskim oddziałem Nestle.

  Więcej

 • Inwestycje w OZE w sektorze piekarniczo-cukierniczym

  Inwestycje w OZE w sektorze piekarniczo-cukierniczym

  Zgodnie z założeniami pakietu klimatyczno-energetycznego 3x20 państwa UE powinny stopniowo zwiększać udział energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych (OZE), tak aby w 2020 r. wyniósł on 20% (dla Polski 15%). To wymusza na polskim rządzie konieczność stworzenia korzystnych warunków inwestowania w odnawialne moce wytwórcze.

  Więcej

 • Najszybsi pączkożercy na start!

  Najszybsi pączkożercy na start!

  Jedzenie pączków w karnawale to prawdziwie smaczna tradycja. Podobno jedzenie ich w Tłusty Czwartek zapewnia szczęście na cały rok. Są tacy, którzy biją rekordy w ilości zjedzonych pączków. Są też tacy, którzy potrafią zjeść ich dziesięć w nieco ponad 4 minuty

  Więcej