Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Bliski Wschód kusi producentów słodyczy

  Bliski Wschód kusi producentów słodyczy

  Wobec stagnacji na rodzimym rynku, polscy producenci słodyczy coraz chętniej poszukują nowych kierunków zbytu. Nie ograniczają się przy tym do „sprawdzonych odbiorców”, czyli krajów UE – w ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie rynkami z grupy MENA, a w szczególności Emiratami Arabskimi oraz Pakistanem.

  Więcej

 • Nowe chleby i starożytne pszenice

  Nowe chleby i starożytne pszenice

  Jemy mniej czy więcej chleba? I jakiego? Świeżego, czy „odpiekanego” (określenie z gwary branżowej) z mrożonych porcji z pieców w sieciowych supermarketach? Czy w alarmujących wieściach na temat sytuacji w branży chodzi też o małe piekarnie i o możliwość kupna zwykłego bochenka pytlowego?

  Więcej

 • Młodzi dekoratorzy w Cieszynie

  Młodzi dekoratorzy w Cieszynie

  Harmonia smaku, różne tekstury i cienka warstwa masy cukrowej - oto jak prezentował się wygrany tort podczas I edycji Beskidzkiego Konkursu Młodych Cukierników.

  Więcej

 • Fermentatory – wytwarzacze kwasów piekarskich

  Fermentatory – wytwarzacze kwasów piekarskich

  Dobrej jakości chleb to chleb na zakwasie. W nowoczesnej piekarni, która dba o jakość wypiekanego w niej pieczywa nie może zabraknąć więc specjalnych wytwarzaczy kwasu, zwanych fermentatorami lub żurownikami. Zapraszamy do przeglądu maszyn oraz surowców, które ułatwią pracę każdemu zakładowi.

  Więcej

 • Czas na burek!

  Czas na burek!

  Każdy zakątek świata ma charakterystyczne dla regionu wyroby piekarskie i cukiernicze, z których słynie. Polska znana jest przede wszystkim z chleba mieszanego i żytniego produkowanego na naturalnym kwasie. Szwecja ma swój knäckebröd uważany za najzdrowszy chleb świata, natomiast mieszkańcy Bałkanów uwielbiają burek.

  Więcej

 • 3 edycja programu „Bake Off – Ale Ciacho!”

  3 edycja programu „Bake Off – Ale Ciacho!”

  Rozpoczął się casting do 3 edycji programu „Bake Off – Ale Ciacho!”, który już jesienią pojawi się na antenie TVP2.
  W programie 12 cukierników – amatorów będzie mogło zaprezentować całej Polsce swoją pasję, talent i niesamowite wypieki.

  Więcej

 • Przegląd najmodniejszych kreacji... tortowych!

  Przegląd najmodniejszych kreacji... tortowych!

  Czym się różni drip i naked cake? Jak udekorować tort na wesele i czym zaskoczyć urodzinowych solenizantów? Dzięki naszemu przeglądowi tortów poznacie najmodniejsze techniki słodkiej dekoracji i zaskoczycie najbardziej wymagających klientów!

  Więcej