Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Rewolucja w logistyce opakowań

  Rewolucja w logistyce opakowań

  Pierwszy składany pojemnik na pieczywo rewolucjonizuje logistykę w branży piekarniczej. Redukcja objętości – o blisko 70% po złożeniu! – pozwala wygenerować ogromne oszczędności zarówno pod względem zarządzania pustymi opakowaniami, jak i w procesach wewnętrznych.

  Więcej

 • Poszukiwacz czarnego złota

  Poszukiwacz czarnego złota

  Choć na swoim wizytówkowym zdjęciu prezentuje twarz ubrudzoną ciemną czekoladą, jej przyszłość widzi bardzo jasno. Dla niego prawdziwy etap eksplorowania czekolady dopiero się zaczął. Zainaugurowała go prezentacja ruby chocolate. Ale to nie najlepsza czekolada świata. Która nią jest? Zdradził nam Patrick Aubrion.

  Więcej

 • Równowaga żywieniowa kontra marketing XXI wieku

  Równowaga żywieniowa kontra marketing XXI wieku

  Pieczywo od zawsze nadawało pewien rytm polskiej tradycji żywieniowej. Słuchanie wewnętrznych sygnałów organizmu budowało zaufanie do samego siebie. Czy ten rytm jest nadal zachowany w czasach, kiedy trudno się przebić przez trendy kreowane przez chaos medialny?

  Więcej

 • Maszyny GX – zawsze świeże lody

  Maszyny GX – zawsze świeże lody

  Seria urządzeń GX to pierwsza, oryginalna linia maszyn prze­znaczonych do produkcji, prezentacji i sprzedaży świeżych lo­dów. Model GX produkowany przez firmę Frigomat, światowego lidera w tym segmencie zdobył w trakcie Sweettargów pierwsze miejsce w kategorii Urządzenie.

  Więcej

 • Kim jest twój piekarz?

  Kim jest twój piekarz?

  Smak chleba zależy od umiejętności piekarza, użytych surowców, procesów, czasu. A czy narodowość, kolor skóry, orientacja piekarza mają znaczenie? Grupa Chlebem i Solą zajmująca się uchodźcami wraz ze Stowarzyszeniem Otwarta Rzeczpospolita, we współpracy z piekarniami Putka, przeprowadziły wśród Polaków eksperyment społeczny.

  Więcej