Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Rozgrzej swoją kreatywność i biznes z nowym Mistrzem Branży!

  Rozgrzej swoją kreatywność i biznes z nowym Mistrzem Branży!

  Zobacz zjawiskowy tort Angeliki Chwyć i Renaty Martyny z mistrzostw w Mediolanie! Przekonaj się, że dynia smakuje nie tylko w spiced latte. Zainspiruj się jesiennymi dekoracjami. Rozsmakuj się we włoskiej pizzy zamiast lodów. Poznaj ciekawą i wielowątkową historię kariery Bartka Boratyna. Czytaj nowe wydanie już teraz!

  Więcej

 • Misja – ocalić rzemiosło

  Misja – ocalić rzemiosło

  Choć jest mistrzem piekarstwa i cukiernictwa, zamiast wypiekać chleby i ciasta, podjął się innej misji. Sensem swojej pracy uczynił promocję rzemiosła. Poprzez Stowarzyszenie Rzemieślnik chce edukować konsumentów i wspierać producentów. A także ocalić ponad 700 lat tradycji, ratować klimat i zdrowie Polaków.

  Więcej

 • Apkuję, nie marnuję

  Apkuję, nie marnuję

  Pomówmy o wdrożeniu małych kroków mogących ograniczyć globalny problem marnowania jedzenia. Z pomocą przychodzą aplikacje. Mechanizm ich działania jest prosty: użytkownik może taniej kupić jedzenie, a przedsiębiorca sprzedać nadwyżkę.

  Więcej

 • Strażnik Twojego biznesu

  Strażnik Twojego biznesu

  Czy zdarzyło Ci się, że brakowało pieniędzy w kasie względem sprzedanego towaru? Produkty znikały, a Ty do dzisiaj nie zobaczyłeś za nie należności. Jaki był tego powód? Kradzież, którą nie sposób dostrzec "gołym okiem".

  Więcej

 • Smakowite nazwy – ale czy dozwolone?

  Smakowite nazwy – ale czy dozwolone?

  Lody prince polo, ciastko snickers, pączek raffaello – etykietowanie produktów z oferty, używając nazw znanych batoników czy cukierków, to powszechna praktyka, bo bardzo skuteczna. Tak określane słodkości cieszą się zawsze ogromną popularnością, ale czy to zgodne z prawem?

  Więcej

 • Tradycyjne rogale świętomarcińskie w ... lodach?!

  Tradycyjne rogale świętomarcińskie w ... lodach?!

  Od dziś w ogólnopolskiej sieci handlowej Lidl Polska są dostępne nasze najnowsze lody "tradycyjny rogalik poznański", które zostały wyprodukowane z prawdziwych, certyfikowanych rogali upieczonych dla nas przez Grzegorza Dziamskiego - szefa cukierni Hotelu Mercure Poznań.

  Więcej

 • Trendy w czekoladzie na 2024 rok

  Trendy w czekoladzie na 2024 rok

  Będzie roślinnie, odpowiedzialnie i… nastrojowo. Trendy na 2024 rok pokazują, że największy przysmak na świecie demokratyzuje się, będzie dostępny w wielu wersjach, także dla osób ograniczających spożycie produktów odzwierzęcych.

  Więcej

 • Zarządzanie jakością, zarządzanie informacją

  Zarządzanie jakością, zarządzanie informacją

  Wymagania stawiane zarządzaniu jakością, gwarancja bezpieczeństwa produktów spożywczych i kontrola pochodzenia w branży młynarskiej wymagają sprawnego zarządzania informacją. Przedsiębiorstwa potrzebują wydajnego i elastycznego rozwiązania IT, które integruje system zarządzania jakością w całym rozwiązaniu ERP.

  Więcej