Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • RAPORT MISTRZA BRANŻY: Czas się zbroić? Rynek pieczywa mrożonego w Polsce

  RAPORT MISTRZA BRANŻY: Czas się zbroić? Rynek pieczywa mrożonego w Polsce

  Chociaż mrożenie pieczywa nie jest nową technologią, od kilku lat wśród dużych firm działających w Polsce widać wzrost zainteresowania tego typu produkcją. Z czego wynika ta popularność i dlaczego budzi kontrowersje? Czy może być szansą dla małych i średnich piekarni? I czy rzeczywiście przyszłość należy do mrożenia?

  Więcej

 • NATURA FOOD oraz beECO 2017

  NATURA FOOD oraz beECO 2017

  W terminie 13-15.10.2017 r. w Łodzi odbędzie się X jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz VI edycja Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO.

  Więcej

 • Valrhona C3 Competition

  Valrhona C3 Competition

  Po raz piąty szefowie kuchni i cukiernicy pracujący w restauracji będą mieli okazję wykazać się kunsztem w pracy z jedną z najlepszych czekolad świata. Jak będzie wyglądać ich droga do finału konkursu w Nowym Jorku?

  Więcej

 • Jeść dobrze

  Jeść dobrze

  Przestawienie polskiego rolnictwo na uprawę ekologiczną to nie kolejna utopijna wizja, ale konieczność, jeżeli chcemy utrzymać naszą planetę w takim stanie, w jakim jest. Agata Michalak, autorka książki „O dobrym jedzeniu.

  Więcej

 • XIX Radomskie Święto Chleba: Nawet deszcz nie zniechęcił...

  XIX Radomskie Święto Chleba: Nawet deszcz nie zniechęcił...

  – Gdyby to, co się dzieje teraz na niebie, opisać językiem sprawozdawców sportowych, to w meczu Pogoda vs. Święto Chleba mamy wynik 1:18. Z tego wniosek, że kolejne Święta będą już przy pięknej pogodzie – skomentował deszczową aurę podczas XIX Radomskiego Święto Chleba Jarosław Gajda, prezes Cechu Piekarzy w Radomiu.

  Więcej

 • Marka eksportowa firmy Brześć na targach yummex w Dubaju

  Marka eksportowa firmy Brześć na targach yummex w Dubaju

  ZPC Brześć, producent słodyczy i przekąsek, takich jak słomka czy groszek ptysiowy, po raz kolejny zaprezentuje swoje wyroby na prestiżowych, międzynarodowych targach branżowych yummex Middle East w Dubaju. Podczas wydarzenia, które odbędzie się w dniach 18-20 września, firma będzie promować swoją markę eksportową Crispico.

  Więcej

 • Ćwierć miliona przedsiębiorców zapłaci wyższy ZUS

  Płaca minimalna w 2018 r. wzrośnie do 2 100 zł – a co za tym idzie, wzrośnie do prawie 500 zł miesięczna składka ZUS dla przedsiębiorców ze stażem krótszym niż 2 lata. Póki co jest to jedyna pewna wiadomość płynąca ze strony rządu, czego nie można powiedzieć o kolejnej propozycji dotyczącej obniżek składek ZUS.

  Więcej

 • Paryskie święto czekolady

  Paryskie święto czekolady

  Już po raz 23. w stolicy Francji odbędzie się Salon du Chocolat, czyli największe na świecie wydarzenie poświęcone czekoladzie. Od 28 października do 1 listopada w samym sercu Paryża na odwiedzających czekać będzie wiele słodkich atrakcji.

  Więcej