Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Spotkanie z robotem

  Spotkanie z robotem

  Według badaczy Oxfordu w ciągu najbliższych 30 lat roboty zastąpią nawet połowę pracy ludzi i jest to proces nieuchronny. Które decyzje powierzyć w ich ręce już teraz? I jak przygotować na to firmę? Odpowiedzi udzielą eksperci.

  Więcej

 • Łódź stolicą ekologii – Targi NATURA FOOD & beECO

  Łódź stolicą ekologii – Targi NATURA FOOD & beECO

  12-14 października w hali Expo-Łódź odbędzie się pełne inspiracji wydarzenie poświęcone ekologicznej żywności oraz trendom zdrowego stylu życia. Udział zapowiedziało ponad 350 wystawców z Polski, Czech, Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

  Więcej

 • Gluten - zły czy dobry?

  Gluten - zły czy dobry?

  Kto ma racje: biznes czy jelita? Właściciel 100 ha pszenicy czy miliony osób, które nie tolerują glutenu? W samej Polsce blisko 400 tys. ludzi cierpi z powodu celiakii, a jednak gluten nadal jest ignorowany, bagatelizowany. Osoby przechodzące na dietę bezglutenowa są wyśmiewane.

  Więcej

 • Francuskie piekarstwo – czy wciąż dominują piekarnie rzemieślnicze?

  Francuskie piekarstwo – czy wciąż dominują piekarnie rzemieślnicze?

  Piekarstwo rzemieślnicze we Francji ma się dobrze i ciągle się rozwija – takie wrażenie odnosił każdy, kto zwiedzał targi Europain w lutym 2018 r. w Paryżu. Dla mieszkańców tego kraju chleb wciąż pozostaje jednym z podstawowych produktów żywnościowych. Niezbyt drogi, dostępny w szerokim asortymencie, jadany do każdego posiłku.

  Więcej

 • LodyPRL. Sezon pierwszy

  LodyPRL. Sezon pierwszy

  Ponad 50 członków Spółdzielni Lodziarni Partnerskich i apetyt na więcej – tak najkrócej można podsumować pierwszy sezon działalności marki LodyPRL, która tego lata zadebiutowała na polskim rynku. Pojawiły się też nowe pomysły na kultywowanie dobrych kulinarnych tradycji z czasów słusznie minionych.

  Więcej

 • Co najbardziej kusi Polaków do zakupu słodyczy

  Co najbardziej kusi Polaków do zakupu słodyczy

  Sprzedaż słodyczy na świecie ciągle rośnie, a prognozy* wskazują, że do 2022 r. może osiągnąć wartość nawet 232 mld dol. Polska jest 8. największym, światowym ich eksporterem. Uznanie dla słodyczy i przekąsek widać również na sklepowych półkach.

  Więcej

 • Zrób zdjęcie z Mistrzem Branży i wygraj blender!

  Zrób zdjęcie z Mistrzem Branży i wygraj blender!

  Czytasz Mistrza Branży? Lubisz niespodzianki? Mamy dla Ciebie konkurs! Do wygrania profesjonalny blender marki Alfa o wartości ponad 2 tys. złotych. Doskonały do robienia soków, sorbetów, a także pulp, z których można tworzyć zdrowe przekąski w piekarni, cukierni, lodziarni. Co trzeba zrobić, by nagroda trafiła w Twoje ręce?

  Więcej