Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Wyróżnij się albo zgiń

  Wyróżnij się albo zgiń

  Zbyt brutalne? Ale prawdziwe! To stara i powszechnie znana zasada marketingu. Jeśli prowadzisz taki zakład produkcyjny, jakich wiele na rynku, przesycony identycznymi produktami, konkurencja sprzedaje taniej – to niestety mamy nadwyżkę podaży, a to hasło jest skierowane właśnie do ciebie…

  Więcej

 • A na deser… sernik!

  A na deser… sernik!

  To jedno z najpopularniejszych ciast nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Istnieją niezliczone wariacje na temat sernika, ale jedno jest pewne – ważne jest, by był puszysty i kremowy. Czy istnieje przepis na sernik idealny?

  Więcej

 • Miodowe oszustwa

  Miodowe oszustwa

  Wraz ze wzrostem popularności naturalnych substancji słodzących (a co za tym idzie, popytem na nie) rosną ceny miodu. Na całym świecie są najwyższe od lat. UE nie jest w stanie nadążyć za tym popytem, importuje coraz większe ilości z krajów trzecich. Ta sytuacja jest też idealna dla wszelkiej maści oszustów.

  Więcej

 • Miejsce pełne pasji i inspiracji

  Miejsce pełne pasji i inspiracji

  Rodzinna firma Barbara Luijckx wytwarza surowce, półprodukty i dekoracje czekoladowe. Nowoczesny, minimalistyczny i elegancki design to jej znak rozpoznawczy, właśnie w takiej estetyce utrzymane są także wnętrza Akademii Umiejętności Inspiracja.

  Więcej

 • Efektowny powrót Sweettargów w Katowicach - oczami wystawcy

  Efektowny powrót Sweettargów w Katowicach - oczami wystawcy

  W marcu W Katowicach odbyły się SweetTargi. Zorganizowanie podobnej imprezy po długiej, bo trzyletniej przerwie było szczególnym wyzwaniem, począwszy od znalezienia wystawców (część znaczących firm z branży zignorowała je), przez spełnienie skomplikowanych warunków technicznych, na skutecznej reklamie i promocji skończywszy

  Więcej

 • Rynek czekolady w Polsce

  Rynek czekolady w Polsce

  Choć wybór jest dziś bardzo duży, Polacy ciągle wierni są klasycznej, mlecznej czekoladzie. Które z czekoladowych nowości cieszą się rosnącą popularnością? Jak wypadamy na tle Europy w zakresie produkcji słodkości I wreszcie – jakie trendy podbijają dziś serca fanów czekolady? Na te pytania odpowiadają eksperci z firmy SLODKIE.

  Więcej

 • Rozkwit inspiracji z nowym Mistrzem Branży

  Rozkwit inspiracji z nowym Mistrzem Branży

  Odkrywamy fenomen cukierni Kaiser Patisserie. Odwiedzamy progi Akademii Umiejętności Inspiracja. Śledzimy tortowe trendy i zachwycamy się tortem 3D. Relacjonujemy mistrzostwa i prezentujemy młode talenty. Podpowiadamy jak zmniejszyć rachunki za prąd i dlaczego warto inwestować w eko opakowania. Czytajcie nowe wydanie MB!

  Więcej