Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Owocowe lato

  Owocowe lato

  Sezonowość to dobry klucz do tworzenia oferty zarówno cukierni, jak i piekarni czy lodziarni. Poznaj owocowy kalendarz, a także walory zdrowotne tych letnich darów natury.

  Więcej

 • Druk 3D ograniczy marnowanie pieczywa?

  Druk 3D ograniczy marnowanie pieczywa?

  Był już recykling, upcycling, a teraz nadszedł czas na upprinting. Druk 3D, który pozwala na ponowne wykorzystanie okruszków i pozostałości pieczywa do produkcji żywności. Od trzech lat pracuje nad tym Elzelinde van Doleweerd, twórczyni Upprinting Food.

  Więcej

 • Podstawy bilansowania receptur

  Podstawy bilansowania receptur

  Warto podkreślić, że bilansowanie receptur to lodziarski elementarz, który od wielu lat jest tematem większości szkoleń lodziarskich, więc nie powinno być wątpliwości co do ich ważności. Okazuje się jednak, że nie wszyscy wiedzą, o co chodzi.

  Więcej

 • Już w 7 czerwca Kongres Firm Rodzinnych

  Już w 7 czerwca Kongres Firm Rodzinnych

  We Wrocławiu odbędzie się 5. już edycja Kongresu Firm Rodzinnych, jednego z największych w kraju wydarzeń adresowanych do przedsiębiorców rodzinnych. Odnowa od nowa – to hasło przewodnie tegorocznego spotkania. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ruszyły zapisy uczestników.

  Więcej

 • Barry Callebaut wchodzi na rynek afrykański

  Barry Callebaut wchodzi na rynek afrykański

  Centrum Akademii Czekolady Barry Callebaut otworzyło się w Casablance w Maroku. Tym samym firma debiutuje na rozwijającym się rynku północnoafrykańskim, gdzie segment czekolady premium rośnie w siłę.

  Więcej

 • Lody z łubinem wchodzą na amerykański rynek

  Lody z łubinem wchodzą na amerykański rynek

  Bezmleczne, wegańskie, bezpieczne dla alergików, ze sporą ilością białka i błonnika. Takie są lody na bazie fasoli łubinu produkowane przez Wicked Kitchen, które niedawno zadebiutowały na amerykańskim rynku.

  Więcej

 • Lody dla opornych. Jaja w lodach

  Lody dla opornych. Jaja w lodach

  Jaja, a dokładniej żółtka trafiły do lodów podczas eksperymentów z mrożonymi deserami, prowadzonych przez ludzi mających praktykę cukierniczą. Miały one miejsce w kuchniach dworów arystokracji włoskiej już około XVI wieku. Stworzone wtedy receptury na bazie mleka, śmietanki, żółtek i cukru długo ewoluowały.

  Więcej