Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Receptury

 • Melodia adwentu

  Melodia adwentu

  autor: Leonardo di Carlo – włoski mistrz cukiernictwa z prawie 30-letnim doświadczeniem zawodowym.

  Więcej

 • Pieczywo na grilla

  Pieczywo na grilla

  Wiosna i lato to te pory roku, gdy szczególnie chętnie odpoczywamy na łonie natury. Trudno sobie wyobrazić ten czas bez popularnego grilla. Bogatą ofertę mięs i wędlin warto uzupełnić atrakcyjnymi propozycjami z piekarni!

  Więcej

 • Ciastka francuskie z jabłkami

  Ciastka francuskie z jabłkami

  Nadchodzi czas na polskie owoce, m.in. soczyste jabłka. W tym tutorialu przestawiam recepturę na ciastka francuskie z jabłkami. Równie świetnie będą komponować się maliny, jagody, gruszki, które nadadzą oryginalny smak przypisany do naszej cukierni.

  Więcej

 • Ciabatta na zaczynie biga

  Ciabatta na zaczynie biga

  Ciabatta jest jednym z prostszych wypieków, niemniej jednak jej przygotowanie wymaga cierpliwości i delikatności. To włoskie pieczywo charakteryzujące się cienką, złotą i chrupiącą skórką, pieczone jest z dodatkami oliwek, ziół prowansalskich, suszonych pomidorów i innych składników charakterystycznych dla Italii.

  Więcej

 • Bagietki na zaczynie poolish

  Bagietki na zaczynie poolish

  Podobnie jak w cukiernictwie, w piekarstwie wciąż niedoścignionym wzorcem jest Francja, a jej symbolem jest bagietka. Aby uzyskać perfekcyjne chrupiące bagietki, trzeba umiejętnie podejść do procesu produkcji. Ten niezmiennie zaczyna się od wykonania płynnego zaczynu poolish.

  Więcej

 • Babka cięta z metra

  Babka cięta z metra

  Ciekawy system sprzedaży – CIĘCIE Z METRA – klient sam decyduje o ilości produktu bezpośrednio przy ladzie.

  Więcej