Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Receptury

 • 12 świątecznych receptur

  12 świątecznych receptur

  Na wigilijnym stole powinno się pojawić 12 potraw. A my, szanując tą tradycję, serwujemy 12 słodkich receptur na ten wyjątkowy czas w cukierni i piekarni.

  Więcej

 • Ciasto francuskie i półfrancuskie

  Ciasto francuskie i półfrancuskie

  Lektura dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się przygotowywania wszystkich rodzajów ciast. Omawiamy surowce, metody produkcji, skupimy się też na tym, co zrobić, aby wypieki zawsze się udawały. Uzupełnieniem teorii są tutoriale pokazujące etapy przygotowania poszczególnych ciast.

  Więcej

 • Pora na piknik i quiche

  Pora na piknik i quiche

  W oczekiwaniu na spotkania w lokalach gastronomicznych dobrym pomysłem są pikniki na świeżym powietrzu. A w piknikowym koszyku nie może zabraknąć quiche. Oto pomysł na ten przysmak autorstwa Michała Rutkowskiego.

  Więcej

 • Cukierniku, kucharzu! Upiecz bajgle z Tomaszem Korfelem

  Cukierniku, kucharzu! Upiecz bajgle z Tomaszem Korfelem

  Oto kolejny sprawdzony przepis Tomasza Korfela, który pomaga cukiernikom i kucharzom "przebranżowić się" w czasach epidemii. Choć z pewnością pomysł na chrupiącą bułeczkę zainteresuje każdego miłośnika wypieków. Tym razem Tomek zaprasza na krakowskie bajgle.

  Więcej

 • Rogaliki drożdżowe z konfiturą truskawkową

  Rogaliki drożdżowe z konfiturą truskawkową

  Ciasto drożdżowe przeżywa absolutny rozkwit! Jak pokazują statystyki, to najchętniej wyszukiwane obecnie receptury w Internecie. Michał Rutkowski, młody warszawski cukiernik, podzielił się swoim pomysłem na klasyczne drożdżowe rogaliki ze słodkim nadzieniem.

  Więcej

 • Specjały na wielkanocny stół - receptury Mistrza Branży

  Specjały na wielkanocny stół - receptury Mistrza Branży

  Choć nietypowe, to jednak się odbędą - święta Wielkanocne już za moment! Spędzone w najściślejszym gronie rodzinnym nie mogą odbyć się bez tradycyjnych słodkości. Przygotujcie z nami swoją ofertę z dowozem do domu, która osłodzi konsumentom niełatwy czas epidemii.

  Więcej

 • Cukierniku, kucharzu! Upiecz chleb z Tomaszem Korfelem

  Cukierniku, kucharzu! Upiecz chleb z Tomaszem Korfelem

  Tomasz Korfel z Lajkonik.House of Bakery zaoferował swoją pomoc cukierniom i restauracjom, zachęcając je do wypieku chleba w tym trudnym czasie. Bezpłatnie dzieli się wiedzą, jak zrobić chleb w warunkach pracowni cukierniczej czy lokalu gastronomicznego. Z nami podzielił się recepturą na chleb razowy Graham na zakwasie poolish.

  Więcej