Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Poszukaj pomysłów w nowym MB

  Poszukaj pomysłów w nowym MB

  Już jest wyczekany "Mistrz Branży"! Treściwy, urozmaicony, pełen pomysłów na branżę, biznes, technologię oraz sprzedaż. Tego nie znajdziecie w żadnej gazecie!

  Więcej

 • Pszczyna z klapsznitą i kołoczem

  Pszczyna z klapsznitą i kołoczem

  Najlepszy chleb z fetym, z dodatkiem ogórków małosolnych czy kołocze z pszczyńskich i okolicznych piekarń/cukierń rozchodziły się jak świeże bułeczki. Gdzie? Na rynku w Pszczynie 20 maja br. podczas I Festiwalu Chleba i Kołocza.

  Więcej

 • Kompleksowo o bułkach

  Kompleksowo o bułkach

  Credin nie kazał długo czekać swoim klientom na kolejne seminarium. Miesiąc po ciasteczkowych rewelacjach przyszedł czas na pieczywo drobne. 15-16 maja br. do Sobótki przybyli rzemieślnicy z całej Polski, żeby zapoznać się z kompleksową ofertą pod kątem produkcji pieczywa drobnego.

  Więcej

 • Wielkie odliczanie!

  Wielkie odliczanie!

  Zostało niewiele czasu, żeby podszlifować formę. Piekarze i cukiernicy, panie i panowie, staną do emocjonującej rywalizacji na korcie tenisowym. Na poznańskim Kortowie 31 sierpnia - 2 września 2012 r. odbędą się XIV Mistrzostwa Polski Cukierników i Piekarzy w Tenisie.

  Więcej

 • Poprawić jakość mąki

  Poprawić jakość mąki

  Zakład Przetwórstwa Zbóż i Piekarstwa Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego zaprasza na konferencję – „Jakość mąki – bezustanne wyzwanie dla młynarzy i piekarzy”.

  Więcej

 • (Nie)szkodliwe odpady, słone opłaty

  (Nie)szkodliwe odpady, słone opłaty

  Niewłaściwy sposób postępowania z odpadami, lekceważenie lub nieświadome naruszenie prawa w tym zakresie może słono kosztować piekarzy czy cukierników. W zasadzie odpady z tej branży są nieszkodliwe tylko z pozoru…

  Więcej

 • Czarne chmury nad cenami żywności

  Poziom inflacji w kwietniu utrzymał się na poziomie 3,9 proc. r/r, sytuacja nie zmieniła się w stosunku do ubiegłego miesiąca. Czego możemy się spodziewać w niedalekiej przyszłości?

  Więcej

 • Turniejowy Poznań 2012

  Turniejowy Poznań 2012

  24-27 kwietnia br. w Poznaniu odbyły się dwa ogólnopolskie turnieje dla uczniów w zawodzie cukiernik oraz piekarz, zorganizowane przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą wspólnie z poznańskim Zespołem Szkół Przemysłu Spożywczego.

  Więcej

 • Nowe dokumenty zasiłkowe

  Przedsiębiorco, wypłacasz zasiłek? Starasz się o zasiłek? Kompletujesz dokumenty? Sprawdź, jakie zaczęły obowiązywać zasady dokumentowania prawa do świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.

  Więcej