Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Cena pieczywa i mięsa w górę?

  Wszystko przez braki na rynku zbóż... Zaczyna brakować ziarna, a zwłaszcza pszenicy. Ceny za tonę znacznie przekraczają poziom prognozowany przez analityków.

  Więcej

 • Higiena według profesjonalistów

  Higiena według profesjonalistów

  W branży spożywczej w zakresie czystości mikrobiologicznej nie ma miejsca na półśrodki, potknięcia czy odstępstwa od reguły. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest chemia profesjonalna. Żeby jednak przyniosła ona spodziewane korzyści, musi spełniać określone wymagania i być odpowiednio stosowana.

  Więcej

 • Włącz muzykę!

  Włącz muzykę!

  Muzyka to sprawa wielce osobista, skazana na gusta i guściki. Trzeba się z tym liczyć, zwłaszcza prowadząc lokal usługowy, handlowy czy gastronomiczny. Dlatego najlepiej zdać się na doświadczenie specjalistów od audiomarketingu.

  Więcej

 • Zdaj egzamin z Mistrzem Branży

  Zdaj egzamin z Mistrzem Branży

  Działa już darmowa platforma e-learningowa. Dzięki niej przygotujesz się fachowo do teoretycznych egzaminów czeladniczych lub mistrzowskich w zawodach cukiernik i piekarz.

  Więcej

 • Panierka czy bułka tarta?

  Paniery z dodatkami smakowymi w postaci papryki są opodatkowane niższą stawką VAT, tak samo jak czysta bułka tarta. Naczelny Sąd Administracyjny nie zgodził się z organami podatkowymi, że produkt typu panier ma być opodatkowany podstawową 22-proc. Stawką VAT (obecnie 23-proc.)

  Więcej