Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Pomóż rozwinąć skrzydła uzdolnionej młodzieży

  Pomóż rozwinąć skrzydła uzdolnionej młodzieży

  Od ponad 2 lat działa Fundusz Stypendialny „Rozwiń Skrzydła” utworzony przez właścicieli warszawskiej Piekarni Cukierni Putka. Fundusz pomógł rozwinąć skrzydła blisko 60 młodym osobom, jednak potrzeb jest znacznie więcej. Możesz im pomóc.

  Więcej

 • Niedziela na SweetTargu - fotorelacja

  Niedziela na SweetTargu - fotorelacja

  W niedzielę, 3 marca, rozpoczęły się IV Śląskie Targi Cukiernicze, Piekarnicze i Lodziarskie SweetTARG 2013. Pierwszy dzień wszystkich mile zaskoczył frekwencją zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających oraz interesującym programem imprez towarzyszących. Jak w niedzielę wyglądała hala nr 3? Zapraszamy do fotorelacji

  Więcej

 • Specjalna Strefa Mistrza Branży na SweetTarg. Fotorelacja

  Specjalna Strefa Mistrza Branży na SweetTarg. Fotorelacja

  3-5 marca br. w specjalnej Strefie Mistrza Branży odbywają się niepowtarzalne, urozmaicone i pełne niespodzianek pokazy technologiczne. Motywem przewodnim 3-dniowych spotkań są polskie i europejskie smaki. Zapraszamy na gorące przekąski i zimne desery! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

  Więcej

 • Afery z polską żywnością wymagają wyjaśnień

  Afery z polską żywnością wymagają wyjaśnień

  Afery z udziałem polskiej żywności nie służą polskiej gospodarce i mogą mieć poważne konsekwencje dla naszego eksportu. Rada Gospodarki Żywnościowej (RGŻ) uspokaja, że kontrola polskich produktów jest zawsze bardzo skrupulatna, a informacje w mediach nie znajdują potwierdzenia. Dlatego należy informować opinię publiczną.

  Więcej

 • Turcja pragnie chleba! - IBATECH Ankara 2013

  Turcja pragnie chleba! - IBATECH Ankara 2013

  Piekarniczy rynek turecki wciąż zdominowany jest przez pieczywo pszenne, zakorzenione w wieloletniej tradycji. Jednak konsumenci z tamtych stron poznają nowe gatunki chleba, takie jak bagietki czy ciabatty. A to oznacza, że przemysł piekarniczy musi wdrożyć nowe technologie i zainwestować w rozwój.

  Więcej

 • Z dziada, pradziada receptura smaku nada

  Z dziada, pradziada receptura smaku nada

  Nie od dzisiaj wiadomo, że dobre jedzenie, to domowe jedzenie. Przysmaki i ich receptury, przekazywane od pokoleń, są najlepsze i najzdrowsze. Jakość produktów, promujących swój region, doceniają nie tylko producenci, ale i konsumenci. Poznawanie regionu kubkami smakowymi? Dlaczego nie!

  Więcej

 • Ekspansja na wschód, ekspansja na zachód

  Ekspansja na wschód, ekspansja na zachód

  Polscy producenci snują dalekosiężne plany zdobywania Europy i świata. FSB Piekarnie mają zamiar zrealizować pragnienie większości polskich przedsiębiorców i podbić nowe rynki zbytu. Czy pieczywo hamburgerowe tego dokona?

  Więcej

 • Fair Play na słodko - Expo Sweet 2013

  Fair Play na słodko - Expo Sweet 2013

  Już po raz piąty młodzi cukiernicy rywalizowali ze sobą na Tragach Expo Sweet. Od 19 do 21 lutego Warszawa stała się stolicą łakoci, tortów, ciast i lodów. Swoje produkty wystawiały m.in. Zakłady Tłuszczowe "Kruszwica" SA.

  Więcej