Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • MAMZ, Piotr Burzawa i przedszkolaki = dobra zabawa

  MAMZ, Piotr Burzawa i przedszkolaki = dobra zabawa

  Po wakacyjnej przerwie MAMZ ostro ruszył do pracy. 18 października w nowej pracowni w Jastrzębiu Zdroju odbyło się pierwsze szkolenie. Tym razem uczniowie kształcący się w zawodzie cukiernik i piekarz wyrabiali i formowali ciasto drożdżowe wspólnie z pełnymi wigoru przedszkolakami, pod okiem cukiernika Piotra Burzawy.

  Więcej

 • Cudzoziemiec na nielegalu

  Cudzoziemiec na nielegalu

  21 lipca br. weszła w życie ustawa o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium RP. Dla pracodawców jest to przede wszystkim sygnał, że państwo będzie dokładniej przyglądać się zjawisku nielegalnego zatrudnienia obcokrajowców.

  Więcej

 • Poszukiwana cukiernia dla dekoratora wyrobów cukierniczych

  Poszukiwana cukiernia dla dekoratora wyrobów cukierniczych

  Grupa HRC prowadząca projekt „Nowy zawód –dekorator/-ka wyrobów cukierniczych” poszukuje firm lub cukierni z Warszawy lub woj. mazowieckiego, które byłyby zainteresowane przyjęciem uczestników projektu na staż. Wszelkie koszty zatrudnienia są pokrywane ze środków organizatora projektu (wynagrodzenie, składki, dojazd uczestnika).

  Więcej

 • Nowości firmy GETH – prosto z targów Polagra-Tech

  Nowości firmy GETH – prosto z targów Polagra-Tech

  Na targach Polagra-Tech po raz pierwszy firma GETH zaprezentowała szerszej polskiej publiczność urządzenia, które już zawojowały branżę w Europie Zachodniej. Numer 1 to innowacyjna myjka komorowa Guggenberger, numer 2 – urządzenie do produkcji kwasu pszennego TradiLevain.

  Więcej

 • alleRogal w akcji

  alleRogal w akcji

  16 października ruszyła 2. edycja akcji alleRogal, która umożliwia zakup rogali świętomarcińskim na platformie handlowej Allegro. AlleRogal to tylko jeden z elementów akcji promocyjnej Urzędu Miasta Poznania oraz poznańskiego Cechu Cukierników i Piekarzy, zakrojonej na szeroką skalę.

  Więcej

 • Czystość w twoich rękach

  Czystość w twoich rękach

  Z ankiet przeprowadzonych wśród pracowników mających bezpośredni kontakt z żywnością wynika, że mycie rąk nie jest naszym codziennym nawykiem. 39% osób nie myje rąk po skorzystaniu z toalety, 53% nie myje rąk przed przystąpieniem do pracy związanej z przygotowywaniem czy produkcją żywności (!).

  Więcej

 • Polagra-Tech 2012 za nami - Relacja

  Polagra-Tech 2012 za nami - Relacja

  Tegoroczna Polagra-Tech zaskoczyła nie tylko październikowym terminem i nową formułą promowania nagrodzonych produktów. Była przede wszystkim miłym zaskoczeniem dla samych wystawców, miłym pod względem biznesowym.

  Więcej

 • Marketing po polsku

  Marketing po polsku

  Większość firm żali się na spadek obrotów, a z roku na rok regularnie rośnie liczba likwidowanych piekarni. Trudno się temu dziwić, patrząc na obecną sytuację marketingu w polskich piekarniach i cukierniach.

  Więcej