Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Szkolenia bhp – zmora pracodawców

  Szkolenia bhp – zmora pracodawców

  Pracodawca jest odpowiedzialny za stan bezpieczeństwa i higieny pracy w przedsiębiorstwie. Z tego tytułu spoczywa na nim wiele obowiązków mających na celu ochronę zdrowia i życia pracowników przed zagrożeniami występującymi w procesie pracy.

  Więcej

 • Nowe rozporządzenie w sprawie tłuszczów smażalniczych

  Nowe rozporządzenie w sprawie tłuszczów smażalniczych

  19 października weszło w życie rozporządzenie* w sprawie określenia maksymalnych poziomów substancji zanieczyszczających, które mogą znajdować się w tłuszczach stosowanych do smażenia, oraz kryteriów dla metod analitycznych stosowanych do ich oznaczania. Co to oznacza, wyjaśnia Jan Bondar, rzecznik GIS.

  Więcej

 • 11 Mistrzów Szkolących z Medalem MEN

  11 Mistrzów Szkolących z Medalem MEN

  24 października w Pałacu Chodkiewiczów w Warszawie odbyła się Akademia Mistrzów Szkolących. Podczas uroczystości uhonorowano m.in. mistrzów z branży piekarskiej i cukierniczej, którzy otrzymali Medale Komisji Edukacji Narodowej.

  Więcej

 • Glasbord® na ściany i sufity

  Glasbord® na ściany i sufity

  Płyty Glasbord® to najlepsze rozwiązanie dla każdej firmy, małej czy dużej. W zakładach przemysłowych można je stosować zamiast płytek ceramicznych jako okładzinę ścienną i płytę sufitową. Płyta może być montowana na dowolnym podłożu: na tynku, zniszczonych płytkach ceramicznych czy na starej płycie warstwowej.

  Więcej

 • Firmy spożywcze doceniają Facebooka

  Firmy spożywcze doceniają Facebooka

  Facebook jest coraz mocniej wykorzystywany przez firmy spożywcze w celu zwiększenia sprzedaży oraz przywiązania klientów do swojej marki. Rosnące znaczenie social mediów w Polsce widać zarówno na przykładzie gigantów jak i mniejszych przedsiębiorstw

  Więcej

 • Lider opakowań transportowych

  Lider opakowań transportowych

  W blisko 70% piekarni na terenie całego kraju opakowania firmy ERG-System SA sprawdzają się na co dzień jako podstawowy element logistyki. ERG-System to lider wśród dostawców opakowań transportowych dla piekarnictwa i cukiernictwa, a to zobowiązuje do utrzymywania wysokiej jakości oferowanych produktów oraz standardów obsługi.

  Więcej

 • Finał IX Mistrzostw Polski Cukierników i Piekarzy w Bowlingu

  Finał IX Mistrzostw Polski Cukierników i Piekarzy w Bowlingu

  Wielkopolska kontra Dolny Śląsk. Tak krótko można by podsumować tegoroczną edycję Mistrzostw Polski Cukierników i Piekarzy w Bowlingu (19-21 października). Do Wrocławia przyjechało bowiem 52 piekarzy i cukierników głównie z tych województw. Pojawili się również zawodnicy z Bydgoszczy oraz przedstawiciele firmy Młyny Szczepanki.

  Więcej