Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Pierre Hermé otrzymał Legię Honorową!

dodano , Redakcja AU

Znakomity francuski cukiernik Pierre Hermé został uhonorowany Legią Honorową – najbardziej prestiżowym odznaczeniem francuskim, którym w 2024 roku odznaczono 352 zasłużone osoby.

Uroczystość wręczenia miała miejsce 30 kwietnia br. w Pałacu Elizejskim. Pierre’a Hermé doceniono za poświęcenie, za kreatywność i za poszukiwanie smaków w swojej pracy cukierniczej. Legia Honorowa jest odznaczeniem utworzonym przez samego Napoleona w 1802 roku dla wojskowych, ale także dla osób cywilnych. W 2005 roku cukiernik otrzymał już odznaczenie Kawalera Legii Honorowej. W tym roku było to wyróżnienie wyższej rangi – To dla mnie i dla moje ekipy z Maison Pierre Hermé Paris duży przywilej, a w szczególności dla cukierników, którzy na całym świecie pracują u mojego boku. To duże uznanie dla francuskiego cukiernictwa – powiedział laureat.

 


Niedawno Pierre Hermé otworzył w Paryżu przy bulwarze Kapucynów swój nowy sklep całkowicie poświęcony czekoladzie – Infiniement chocolat – Intensywna, subtelna, złożona, czekolada wymaga niebywałej precyzji – mówi cukiernik – Należy ją oswoić, by stworzyć smak i właściwą teksturę. Wystrój sklepu jest elegancki, jak na Pierre’a Herme przystało, wręcz wyrafinowany, utrzymany w kolorze ciepłego brązu.

K.Sz.