Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Ceny jaj coraz wyższe

  Ceny jaj coraz wyższe

  Przynajmniej 30-proc. wzrost cen jaj zapowiada minister Sawicki w związku z koniecznością wymiany klatek dla kur. Nowe klatki mają obowiązywać już od 1 stycznia 2012 r.

  Więcej

 • Potrzebna promocja chleba

  Potrzebna promocja chleba

  Maciej Mielczarski, przewodniczący Krajowej Rady Piekarzy i Cukierników, wzorem branży mięsnej czy mleczarskiej chce, by pieczywo miało promocję z prawdziwego zdarzenia, czyli kampanię promocyjną na skalę ogólnopolską. Tylko kto ma to finansować? Parę propozycji padło podczas V Konferencji Piekarskiej.

  Więcej

 • Kurs dla instruktora praktycznej nauki zawodu

  Trwa rekrutacja uczestników do grudniowej edycji kursu pedagogicznego dla instruktorów praktycznej nauki zawodu, organizowanego przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

  Więcej

 • Bez wychodzenia z domu

  Bez wychodzenia z domu

  Już ruszył HACCP ONLINE, czyli platforma dla wszystkich przedsiębiorców z branży spożywczej, którzy nie mają czasu na zewnętrzne szkolenia i przygotowanie wymaganej dokumentacji z HACCP

  Więcej

 • Etykieta na nowo

  Za 3 lata wejdą w życie unijne przepisy, które regulują zakres informacji na etykietach wyrobów - poinformował podczas V Konferencji Piekarskiej (8 listopada) główny inspektor IJHAR-S Stanisław Kowalczyk.

  Więcej

 • XVII Forum Gospodarcze MSP

  „Finanse i innowacyjność w rozwoju MSP” to temat przewodni tegorocznego forum. Spotkanie świata biznesu i nauki odbędzie się 18 listopada w Pałacu Chodkiewoczów w Warszawie przy ul. Miodowej 14.

  Więcej

 • Zbiory zbóż 2011/2012

  Zbiory zbóż 2011/2012

  Międzynarodowa Rada Zbożowa przedstawiła nowe szacunki światowych zbiorów zbóż w sezonie 2011/2012. Podobnie jak Amerykański Departament Rolnictwa (USDA), skorygowała swoje wrześniowe prognozy w górę.

  Więcej

 • Japońskie puffy w Polsce

  Japońskie puffy w Polsce

  Japońska firma Beard Papa's zadebiutowała w Polsce kremowymi puffy w październiku tego roku, otwierając pierwszy sklep w rzeszowskiej Millenium Hall. Planowane są kolejne dwa.

  Więcej