Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Warto przeczytać

 • Pandemia - czy możemy się rozwijać?

  Pandemia - czy możemy się rozwijać?

  Gdy 4 lata temu w Łodzi otwarta została szkoła Ashanti, wiadomo było jedno – Polska właśnie wzniosła się na wyższy poziom szkoleń. Dziś to jeden z najprężniej działających ośrodków edukacyjnych dla branży gastronomicznej w kraju.

  Więcej

 • Beza – lekkość piórka na wagę złota

  Beza – lekkość piórka na wagę złota

  Krucha słodycz przełożona lekkim kremem z dodatkiem drobnych owoców. Beza podbiła podniebienia Polaków, ale – choć pozornie lekka – jej produkcja wcale nie należy do najprostszych. Na czym polega jej fenomen, do czego można jej użyć i czy istnieje w wersji wegańskiej?

  Więcej

 • Piernikowe osiedle z Kaszub

  Piernikowe osiedle z Kaszub

  Ściany domków muszą się składać w zgrabną bryłę, dach ma być równy, a komin prosty. Produkt ma być doskonały! Agnieszka Ganowicz-Rolbiecka tworzy tak piękne i liczne domki z piernika, że powstało już niemal całe osiedle!

  Więcej

 • Rurki z wiatraka uratowane!

  Rurki z wiatraka uratowane!

  Kultowy punkt na słodkiej warszawskiej mapie słynący z rurek z kremem i gofrów był na skraju bankructwa. Do czasu wystosowania apelu właściciela, dzięki czemu kolejki po słodkości wciąż rosną, mimo lock downu branży.

  Więcej

 • Ciasto kruche

  Ciasto kruche

  Tym razem prezentujemy bogaty asortyment wyrobów, które mogą powstać z ciasta kruchego. W zależności od formy, sposobu składania, użytego nadzienia, drobnych modyfikacji w recepturze pole działania dla cukierników i piekarzy rozszerza się. Sprawdź, co może urozmaicić witryny cukierni i piekarni.

  Więcej

 • Targi potrzebują wsparcia, by przetrwać

  Targi potrzebują wsparcia, by przetrwać

  Przedsiębiorcy związani przez cały czas swojej zawodowej działalności z branżą targową znajdują się dziś w bardzo trudnej sytuacji. Zastój, brak zleceń i wizja długotrwałego lock downu zmusza poszkodowanych do szukania pomocy.

  Więcej

 • Grzech XXI wieku, czyli o marnotrawstwu żywności

  Grzech XXI wieku, czyli o marnotrawstwu żywności

  Nawet jedna trzecia jedzenia trafia do kosza. 16 października obchodzony jest Światowy Dzień Żywności, co jest dobrą okazją do przyjrzenia się globalnemu problemowi i wyzwaniu związanemu ze stratami i marnotrawstwem żywności.

  Więcej

 • Polacy jedzą coraz mniej chleba?

  Polacy jedzą coraz mniej chleba?

  Choć na mapie Polski przybywa rzemieślniczych piekarni i odżywa sztuka pieczenia na zakwasie, statystyki mówią same za siebie - jako naród zjadamy mniej chleba, niż jeszcze rok temu.

  Więcej