Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Relacje

 • Śląscy piekarze i cukiernicy z tytułami

  Śląscy piekarze i cukiernicy z tytułami

  W środę 28 lutego poznaliśmy laureatów plebiscytu Osobowość Roku 2017 organizowanego przez „Dziennik Zachodni”. Podczas gali finałowej nagrody w kategorii „biznes” otrzymali również przedstawiciele branży piekarskiej i cukierniczej z województwa śląskiego.

  Więcej

 • Zainspirujmy się… zdrowo!

  Zainspirujmy się… zdrowo!

  W połowie lutego br. we wrocławskiej Hali Stulecia odbyły się Targi Zdrowych Inspiracji, które stanowią kontynuację dobrze znanych od lat Wrocławskich Spotkań Niezwykłości. Nowa nazwa i nowa formuła, ale cel wydarzenia niezmiennie ten sam – troska o nasze najbliższe otoczenie i zdrowy tryb życia.

  Więcej

 • FOOD-to-GO, czyli zakochani w smaku

  FOOD-to-GO, czyli zakochani w smaku

  Za nami chwile pełne kulinarnych rozkoszy. 6-7 lutego 2018 roku w AMBEREXPO w Gdańsku odbyła się 8. edycja Targów Wyposażenia i Produktów dla Gastronomii FOOD-to-GO. Przebiegała ona pod hasłem „kuchnia od serca”...

  Więcej

 • Po naukę do Portugalii

  Po naukę do Portugalii

  Odmienna kultura, inne smaki to zawsze inspirujące doświadczenia. Przekonały się o tym uczennice z ZSZ z Jastrzębia-Zdroju, które wzięły udział w dwutygodniowym stażu. Gdzie? Nad samym Oceanem Atlantyckim, w portugalskich cukierniach w Povoa de Varzim. Wyjazd był możliwy dzięki projektowi „Mobilni na europejskim rynku pracy".

  Więcej

 • Mistrzowski pojedynek na lody

  Mistrzowski pojedynek na lody

  By prezentować kraj w międzynarodowych mistrzostwach nie wystarczy zebrać ekipę pięciu specjalistów. Trzeba by umieli ze sobą świetnie współpracować. Opanowali stres. I stworzyli niepowtarzalny pomysł.

  Więcej

 • Francja, Holandia i Tajwan – światowa elita piekarska 2018

  Francja, Holandia i Tajwan – światowa elita piekarska 2018

  3-5 lutego br. podczas międzynarodowych targów Europain w Paryżu odbyły się mistrzostwa piekarzy – Masters de la Boulangerie, organizowane przez firmę Lesaffre. Trzech kolejnych piekarzy – artystów, wizjonerów, mistrzów w swoim fachu – dołączyło do elitarnej grupy 6 zdobywców tytułu World Master Baker.

  Więcej

 • Wielkopolska gotowa na ogólnopolski finał!

  Wielkopolska gotowa na ogólnopolski finał!

  Kto został najlepszym wielkopolskim uczniem w zawodzie cukiernik, piekarz oraz – po raz pierwszy – kucharz? Kto wywalczył przepustkę do najważniejszego, ogólnopolskiego finału we Wrocławiu i Zabrzu? Odpowiedzi poznaliśmy 30 stycznia br. we Wrześni.

  Więcej