Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Relacje

 • 23. Święto Chleba w Gdańsku

  23. Święto Chleba w Gdańsku

  29 lipca, w drugim dniu Jarmarku św. Dominika, obchodzono 23. edycję najstarszego Święta Chleba w Polsce. Jakie pieczywo oferowały lokalne piekarnie i jakie trendy można było podpatrzeć u gdańskich rzemieślników - relacjonuje nasz korespondent dr inż. Henryk Piesiewicz

  Więcej

 • Akademia Kobiet: Spotkanie pełne kobiecej mocy!

  Akademia Kobiet: Spotkanie pełne kobiecej mocy!

  „Zapal się do działania!” – pod takim hasłem odbyła się III Akademia Kobiet, wydarzenie, które łączy kobiety przedsiębiorcze, poszukujące motywacji, wiedzy i możliwości spędzenia czasu w gronie wartościowych, ciekawych i inspirujących osób. Ponad 200 kobiet z całej Polski, 23-24 czerwca, spotkało się z ludźmi sukcesu.

  Więcej

 • Polsko-włoskie spotkania na lodowym szczycie

  Polsko-włoskie spotkania na lodowym szczycie

  11 kwietnia w łódzkiej Szkole Sztuki Kulinarnej Ashanti odbyły się warsztaty pod hasłem „Monte Bianco – zdobywamy szczyty”. Organizatorami wydarzenia były polskie firmy: Plus, AKO i włoski producent lodów Montebianco. Tematem przewodnim uczyniono produkcję lodów rzemieślniczych przy użyciu tradycyjnych komponentów.

  Więcej

 • Szkolenie produktowe firm Semix i Mech-Masz

  Szkolenie produktowe firm Semix i Mech-Masz

  Pod koniec maja (23 i 24 maja) w siedzibie firmy Mech-Masz w Jaroszewie k. Żnina odbyło się kolejne szkolenie, podczas którego przybliżono ofertę nowych produktów firmy Semix i urządzeń Mech-Masz.

  Więcej

 • Piekarze wspólnie przeciwko nieuczciwym praktykom rynkowym

  Piekarze wspólnie przeciwko nieuczciwym praktykom rynkowym

  Nieuczciwe praktyki sieci sklepów spożywczych to jeden z palących problemów branży piekarskiej zarówno w Polsce, Rumunii, jak i Czechach. Temat zdominował Regionalny Szczyt Branży Piekarniczej Europy Wschodniej i Środkowej, a przedstawiciele piekarzy postanowili wspólnie podjąć działania na rzecz obrony własnych interesów.

  Więcej

 • Konkurs kultywujący dobre tradycje

  Konkurs kultywujący dobre tradycje

  Kultywowanie regionalnego dziedzictwa kulinarnego Kujaw i Pomorza „na słodko” i „na słono”, wspólna praca mistrz - uczeń oraz pyszne jedzenie to 3 wyróżniki konkursu organizowanego przez Kujawsko-Pomorską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. Finał pokazał, że podstawą dobrego obiadu zawsze jest deser, a nawet dwa!

  Więcej