Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Mistrzowskie świętowanie w Zakopanem - Jubileuszowa Gala Akademii Mistrza

dodano , Redakcja AU

Były wspomnienia, nagrody, występy artystyczne oraz tort - w końcu to 10-lecie Akademii Mistrza. Cukiernicy z całej Polski zjechali się, by je hucznie uczcić w Zakopanem.

28 sierpnia w hotelu Nosalowy Dwór Resort & Spa w Zakopanem spotkali się najlepsi polscy cukiernicy, piekarze, eksperci i specjaliści z branży, by wspólnie świętować 10-lecie powstania Akademii Mistrza, flagowego projektu ZT Kruszwica.

 

 

 

Uroczysta Gala była podsumowaniem pracowitej dekady działalności Akademii oraz okazją do spotkania, zabawy i spędzenia czasu w gronie wybitnych osobistości środowiska cukierniczo-piekarskiego. Program wydarzenia obfitował w liczne atrakcje. Podczas Gali założyciele Akademia Mistrza przede wszystkim podziękowali cukiernikom i piekarzom za wsparcie i zaangażowanie. To właśnie dzięki nim, jak podkreślała Katarzyna Noga – szefowa marketingu ZT Kruszwica i „matka założycielka” Akademii -  mogliśmy świętować ten niezapomniany jubileusz. Ciekawym pomysłem okazała się zabawna i wzruszająca prezentacja wspomnień z minionych 10 lat projektu, której towarzyszyła narracja Krystyny Czubówny. Podczas Gali ogłoszono również zwycięzcę konkursu ZT Kruszwica „Maestro Wypieków”, którym został Marcin Kaczor z cukierni S.R. Jaworscy z Wrocławia. Uroczystość swoim występem uświetnił Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów, a o najwyższej jakości oprawę muzyczną zadbał zespół Rifformacja. Goście świetnie się bawili, udowadniając, że do zabawy podchodzą z równie wielką pasją i zaangażowaniem, jak do cukierniczego rzemiosła.

 

 

Akademia Mistrza to projekt pionierski i unikatowy w polskiej branży cukierniczo-piekarskiej. Nadrzędną ideą przyświecającą jego tworzeniu był rozwój całej branży cukierniczej, budowanie prestiżu zawodu cukiernika oraz promocja polskiego rzemiosła cukierniczego na świecie.

 

 

Po 10 latach rozpoczyna się dla Akademii Mistrza nowa dekada. W złożonej, ale i ciekawej rzeczywistości projekt nadal realizować będzie postawione sobie cele - wsparcie rzemieślników w prowadzeniu biznesu oraz intensywną pracę na rzecz stabilnej i silnej branży.