Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Relacje

 • Polsko-włoskie spotkania na lodowym szczycie

  Polsko-włoskie spotkania na lodowym szczycie

  11 kwietnia w łódzkiej Szkole Sztuki Kulinarnej Ashanti odbyły się warsztaty pod hasłem „Monte Bianco – zdobywamy szczyty”. Organizatorami wydarzenia były polskie firmy: Plus, AKO i włoski producent lodów Montebianco. Tematem przewodnim uczyniono produkcję lodów rzemieślniczych przy użyciu tradycyjnych komponentów.

  Więcej

 • Szkolenie produktowe firm Semix i Mech-Masz

  Szkolenie produktowe firm Semix i Mech-Masz

  Pod koniec maja (23 i 24 maja) w siedzibie firmy Mech-Masz w Jaroszewie k. Żnina odbyło się kolejne szkolenie, podczas którego przybliżono ofertę nowych produktów firmy Semix i urządzeń Mech-Masz.

  Więcej

 • Piekarze wspólnie przeciwko nieuczciwym praktykom rynkowym

  Piekarze wspólnie przeciwko nieuczciwym praktykom rynkowym

  Nieuczciwe praktyki sieci sklepów spożywczych to jeden z palących problemów branży piekarskiej zarówno w Polsce, Rumunii, jak i Czechach. Temat zdominował Regionalny Szczyt Branży Piekarniczej Europy Wschodniej i Środkowej, a przedstawiciele piekarzy postanowili wspólnie podjąć działania na rzecz obrony własnych interesów.

  Więcej

 • Konkurs kultywujący dobre tradycje

  Konkurs kultywujący dobre tradycje

  Kultywowanie regionalnego dziedzictwa kulinarnego Kujaw i Pomorza „na słodko” i „na słono”, wspólna praca mistrz - uczeń oraz pyszne jedzenie to 3 wyróżniki konkursu organizowanego przez Kujawsko-Pomorską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. Finał pokazał, że podstawą dobrego obiadu zawsze jest deser, a nawet dwa!

  Więcej

 • Piekarze, którzy stali się chlebem

  Piekarze, którzy stali się chlebem

  Czy dłonie, które wyrabiają i formują chleb, mają wpływ na finalny smak bochenka? 16 piekarzy z całego świata wzięło udział w bezprecedensowym eksperymencie, który przyniósł zaskakujące wyniki.

  Więcej

 • Wyjątkowa Gala, wyjątkowi Rzemieślnicy

  Wyjątkowa Gala, wyjątkowi Rzemieślnicy

  21 kwietnia br. do Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zjechali rzemieśl­nicy i przedsiębiorcy z całego Śląska. Powód? Jubileuszowa, XXV Wielka Gala Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębior­czości w Katowicach.

  Więcej

 • Miła niespodzianka w finale Turnieju we Wrocławiu

  Miła niespodzianka w finale Turnieju we Wrocławiu

  XXIII finał Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz przyniósł nie tylko smaczny powiew wiosny, ale też miłe zaskoczenie. Na podium stanęły aż 4 dziewczyny, w tym 2 finalistki części dla piekarzy. Taka sytuacja zdarza się raz na kilka lat.

  Więcej