Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Prawo i finanse

 • Uwolnić rynek cukru

  Polski rząd jest za utrzymaniem kwot na unijnym rynku cukru. Przeciwni są m.in. producenci słodyczy i napojów - informuje "Rzeczpospolita".

  Więcej

 • Pracodawca zapłaci więcej

  Pracodawca zapłaci więcej

  1 lutego 2012 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Zmiana obejmuje składkę rentową - donosi money.pl

  Więcej

 • Opłacalny HACCP

  HACCP dość często jest postrzegany jedynie jako koszt. Tak naprawdę jest to system działający na korzyść przedsiębiorcy.

  Więcej

 • Paragon na kontrolowanym

  Paragon na kontrolowanym

  Od poniedziałku 16 stycznia do 26 lutego rusza akcja "Weź paragon". W ramach akcji inspektorzy skarbowi skontrolują sklepy, bary i restauracje w miejscowościach turystycznych.

  Więcej

 • Znakowanie GMO

  Znakowanie GMO

  O GMO znowu głośno. Nie tak dawno Sejm usilnie pracował nad ustawą o GMO i ożył spór, który toczy się od wielu lat. Jednak formalnie w sprawie żywności genetycznie zmodyfikowanej wciąż obowiązuje to samo prawo od kilku dobrych lat. I na razie nie podlega ono dyskusji.

  Więcej

 • Czy będziesz płacił ZUS w 2012?

  Czy będziesz płacił ZUS w 2012?

  O tym, czy ZUS, czy pracodawca jest upoważniony do wypłaty zasiłku chorobowego w 2012 r., decyduje liczba ubezpieczonych zatrudnionych na dzień 30 listopada 2011 r.

  Więcej

 • Świadectwo pracy - nowe zasady

  Od 7 grudnia br. obowiązują nowe zasady dotyczące wydawania świadectw pracy, które zdaniem Pracodawców RP eliminują lukę prawną powstałą po nowelizacji kodeksu pracy ze stycznia 2011 r. Co ważne, jednoznacznie określają zasady wydawania świadectwa pracy w przypadku zatrudnienia terminowego.

  Więcej

 • Elastyczne zatrudnienie

  Elastyczne zatrudnienie

  W obliczu ciągłych zmian ekonomiczno-gospodarczych pracodawcy coraz częściej korzystają z elastycznych form zatrudnienia. Zdaniem Pracodawców RP nasza gospodarka potrzebuje elastyczności, a najbardziej potrzebują jej małe i średnie przedsiębiorstwa, które stanowią około 90 proc. polskich firm.

  Więcej