Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Prawo i finanse

 • Dane osobowe – ochrona i przetwarzanie cz. I

  Dane osobowe – ochrona i przetwarzanie cz. I

  Jeżeli jako przedsiębiorca przechowujesz lub wykonujesz jakiekolwiek czynności z danymi osobowymi innych osób (również pracowników), ustawa o ochronie danych osobowych nakłada na Ciebie konkretne obowiązki. Ich niedopełnienie grozi karami finansowymi, odpowiedzialnością karną, może również narazić na szwank reputację firmy.

  Więcej

 • Deregulacja rynku cukru jest konieczna

  Deregulacja rynku cukru jest konieczna

  Organizacje reprezentujące konsumentów indywidualnych oraz przemysłowych użytkowników cukru stanowczo sprzeciwiają się propozycji przedłużenia obowiązującej organizacji rynku cukru do roku 2020.

  Więcej

 • Aktualna wersja programu PŁATNIK

  Aktualna wersja programu PŁATNIK

  W dniu 22 lutego 2012 r. na stronach internetowych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych został opublikowany pakiet aktualizacyjny do programu PŁATNIK – 8.01.001A.

  Więcej

 • Uwolnić rynek cukru

  Polski rząd jest za utrzymaniem kwot na unijnym rynku cukru. Przeciwni są m.in. producenci słodyczy i napojów - informuje "Rzeczpospolita".

  Więcej

 • Pracodawca zapłaci więcej

  Pracodawca zapłaci więcej

  1 lutego 2012 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Zmiana obejmuje składkę rentową - donosi money.pl

  Więcej

 • Opłacalny HACCP

  HACCP dość często jest postrzegany jedynie jako koszt. Tak naprawdę jest to system działający na korzyść przedsiębiorcy.

  Więcej

 • Paragon na kontrolowanym

  Paragon na kontrolowanym

  Od poniedziałku 16 stycznia do 26 lutego rusza akcja "Weź paragon". W ramach akcji inspektorzy skarbowi skontrolują sklepy, bary i restauracje w miejscowościach turystycznych.

  Więcej