Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Prawo i finanse

 • Otwarci w lockdownie

  Otwarci w lockdownie

  Dziesiątki tysięcy przedsiębiorców branży gastronomicznej zostało pozbawionych możliwości normalnej pracy i zarobkowania.
  W obliczu twardych restrykcji i widma bankructwa setki zdecydowały się na otwarcie. Wśród nich są liczne kawiarnie, cukiernie i lodziarnie.

  Więcej

 • Prawo Pracy 2021 - webinar z Adrianą Głuchowską

  Prawo Pracy 2021 - webinar z Adrianą Głuchowską

  Nadchodzący rok zapowiada wiele zmian w kodeksie pracy, które dotkną zarówno pracowników jak i pracodawców. Dowiedz się jakie zasady w zakresie zatrudniania pracowników będą obowiązywały po wejściu w życie nowych przepisów. Wydarzenie odbędzie się poprzez platformę ZOOM już 9.12.2020 o godzinie 10:00.

  Więcej

 • #StrefaWiedzyRIG: Jak składać wnioski o pomoc ZUS?

  #StrefaWiedzyRIG: Jak składać wnioski o pomoc ZUS?

  W ramach Tarczy Antykryzysowej w pakiecie rządowych regulacji znalazło się wsparcie realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jak przebiega ten proces w Śląskiem, jak działa Platforma Usług Elektronicznych (PUE) – wyjaśnia ZUS o/Zabrze w rozmowie z Jagą Kolawą z Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

  Więcej

 • WEBINAR #1: Zarządzanie firmą w kryzysie

  WEBINAR #1: Zarządzanie firmą w kryzysie

  Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach zaprasza na bezpłatne szkolenia w ramach projektu OdBudowa dla Rzemiosła. Pierwszy webinar pt. "Zarządzanie firmą w kryzysie" odbędzie się 20 kwietnia o godz. 11.00.

  Więcej

 • PPK przesunięte o pół roku?

  PPK przesunięte o pół roku?

  Na wniosek Polskiego Funduszu Rozwoju terminy wdrożenia programu dla małych i średnich firm mogą zostać przesunięte o pół roku. Termin zawarcia umowy o zarządzanie PPK zostałby wówczas wydłużony do 27 października, a zawarcia umowy o prowadzenie – do 10 listopada 2020 r. – jak informuje Newseria.pl

  Więcej

 • Kontrole IJHARS w czasach epidemii

  Kontrole IJHARS w czasach epidemii

  Rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa w Polsce nie ograniczy kontroli Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Mimo sugestii branży spożywczej.

  Więcej