Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Nowe wydanie Mistrza Branży

  Nowe wydanie Mistrza Branży

  Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki? W czym tkwi różnica między cold brew a mrożoną kawą? A na naszej okładce mistrzyni czekolady, laureatka 3. edycji Mistrzostw na Pralinę - Sylwia Halama.

  Więcej

 • Innowacyjne rozwiązania dla branży HoReCa

  Innowacyjne rozwiązania dla branży HoReCa

  EuroGastro już od 28. edycji utrzymuje pozycję lidera wśród eventów dedykowanych branży HoReCa. To nie dziwi, bowiem przez lata wypracowało sobie zaufanie, udowodniło swoją skuteczność w integracji biznesu i przekonało do siebie najważniejszych przedstawicieli sektora. Kolejna odsłona odbędzie się w dniach 11-13 marca 2025 roku.

  Więcej

 • Powrót do tradycji

  Powrót do tradycji

  Podczas zeszłorocznych Międzynarodowych Targów POLAGRA w Poznaniu odbył się finał najważniejszego konkursu dla piekarzy w Polsce. Master Baker już po raz czwarty przyciągnął zawodowców i amatorów z całego kraju. Uczestników o tak wysokim poziomie umiejętności jeszcze w tym konkursie nie było.

  Więcej

 • Koncepcje odpieku są różne

  Koncepcje odpieku są różne

  Piekarze dysponują dzisiaj różnorodnymi narzędziami do tworzenia własnych koncepcji punktu odpieku sklepowego, a tym samym do wykreowania pozycji na rynku. Mimo tego, jak różnorodne mogą być koncepcje punktów z odpiekiem, jedno pozostanie zawsze tematem wspólnym – właściwy piec. To od niego wiele zależy.

  Więcej

 • Za kulisami restauracji: Jak osiągnąć sukces w gastronomii

  Za kulisami restauracji: Jak osiągnąć sukces w gastronomii

  Sektor gastronomiczny jest jednym z najbardziej dynamicznych i konkurencyjnych rynków. Sukces w tej branży wymaga nie tylko doskonałej kuchni, ale także umiejętności zarządzania, marketingu i znajomości najnowszych trendów. Ten artykuł przybliży, jakie elementy są kluczowe dla prosperującej restauracji.

  Więcej

 • Roślinna z(a)miana

  Roślinna z(a)miana

  Coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty roślinnych produktów. Wielu producentów branży cukierniczej i piekarniczej zauważa potrzebę zaspokojenia rynku właśnie takimi wyrobami.

  Więcej

 • Jedyne w swoim rodzaju świderki

  Jedyne w swoim rodzaju świderki

  Latem Polacy uwielbiają jeść dania z grilla, gofry i lody. Choć w miejscowościach turystycznych budek oferujących świderki nie brakuje, często w każdej smakują one dokładnie tak samo. I kojarzą się z niekoniecznie dobrej jakości mrożonym deserem.

  Więcej