Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Pora na EKOpieczywo

  Pora na EKOpieczywo

  O wychodzeniu przed szereg. Na spacer. Do klienta. Na spotkania biznesowe. I wchodzeniu na rynek z ekologicznym pieczywem opowiada właściciel śląskiej firmy MDJ sp. z o.o. – piekarnia Concord Damian Stolarczyk.

  Więcej

 • Zabierz książkę na wakacje!

  Zabierz książkę na wakacje!

  Jak wakacje, to podróże i oczywiście dobra książka! Na dobry początek wakacji mamy dla Was dwie świetne publikacje, które zabiorą Was w podróż po smakach! „Czysty talerz” amerykańskiej aktorki Gwyneth Paltrow oraz „Deserownik” badaczki kultury kulinarnej Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek. Jak dostać nową książkę?

  Więcej

 • Len, bawełna, juta i konopie – materiałowe opakowania na pieczywo

  Len, bawełna, juta i konopie – materiałowe opakowania na pieczywo

  Za 2 lata sprzedaż plastikowych produktów jednorazo­wego użytku na terenie Unii Europejskiej będzie nielegalna. Na czarnej liście znalazły się m.in. plastikowe sztućce, talerze, słomki, mieszadełka, patyczki do lodów, torebki i opakowania z plasti­ku. Naprzeciw zakazom wychodzą tkaniny: len, bawełna, juta i konopie.

  Więcej

 • Stowarzyszenie Polska Ekologia z nowymi pomysłami na rozwój

  Stowarzyszenie Polska Ekologia z nowymi pomysłami na rozwój

  W gościnnych progach Gospodarstwa Pasiecznego „Bartnik” (Stróże) w dniu 09.06.2019 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia Polska Ekologia. W jego trakcie podsumowano działania podjęte w ramach ostatniej kadencji, wybrano nowe władze oraz przedłożono interesujące pomysły na rozwój Stowarzyszenia.

  Więcej

 • Technikum gastronomiczne: dlaczego ten wybór jest dobry?

  Technikum gastronomiczne: dlaczego ten wybór jest dobry?

  Wraz z dynamicznym rozwojem gastronomii w Polsce rozkwit przeżywają także szkoły gastronomiczne. Swoje miejsce znajdują tu nie tylko osoby z pasją do gotowania, ale i pieczenia chleba oraz słodkości. Jak pomóc uczniom rozwinąć skrzydła, czego uczyć, a przede wszystkim jak łączyć lekcję kreatywności z obowiązkami?

  Więcej