Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Pyszności w słoikach

  Pyszności w słoikach

  Autorskie przetwory, słodkie smarowidła, konfitury czy pasty w słoikach coraz częściej pojawiają się w ofertach piekarni, kawiarni i cukierni. Stają się idealnym dopełnieniem (czy rozszerzeniem) asortymentu, odpowiadają na potrzeby klientów, a czasem – jak w tym roku – pomagają przetrwać trudny czas.

  Więcej

 • Piekarz z misją, cukiernik z sercem

  Piekarz z misją, cukiernik z sercem

  O chlebie wypiekanym według ponad 700-letniej receptury. Makaronikach z białego maku. Zmianach, jakie zaszły w ciągu 30 lat
  jego pracy w branży. I o tym, dlaczego idąc do cukierni, wybiera zawsze sernik lub makowiec – opowiada Tomasz Korfel, szef produkcji Lajkonik, człowiek z misją.

  Więcej

 • Trendy, wyzwania, tłuste i słodkie receptury - styczniowy Mistrz Branży

  Trendy, wyzwania, tłuste i słodkie receptury - styczniowy Mistrz Branży

  Pączkowe trendy, karnawał po francusku, włoskie chleby, przegląd firm szkoleniowych - dzięki styczniowemu wydaniu MB wejdziecie w nowy rok z głową pełną pomysłów! I optymizmu! Goszczący na naszej okładce Michał Doroszkiewicz przekonuje, że warto inwestować w swoje marzenia, bo te - nawet po wielu latach czekania - się spełniają.

  Więcej

 • Piekarskie trendy 2021

  Piekarskie trendy 2021

  Eksperci są zgodni - rok pandemii bardzo mocno wpłynął na tendencje, które będą obecne w 2021. Te, które już kształtowały rynek, okazały się nawet mocniejsze i ważniejsze dla konsumentów. Ten czas zweryfikował też i odrzucił wiele niepotrzebnych. Jakie trendy będą miały wpływ na piekarstwo 2021 roku

  Więcej

 • Czas na żółte jedzenie!

  Czas na żółte jedzenie!

  Jak co roku Instytut Pantone ogłosił kolor roku. W 2021 są to aż dwa kolory - szarość i żółć. O ile ten pierwszy nieco trudno przemycić w jedzeniu, o tyle ten drugi kojarzy się z wieloma apetycznymi produktami. Wszystko wskazuje, że będzie to rok cytrusów!

  Więcej

 • Słodkie Oskary rozdane!

  Słodkie Oskary rozdane!

  Słodka branża wybrała swoich faworytów w najróżniejszych dziedzinach. Wiemy już, kto jest ulubionym szkoleniowcem, jaki był najmodniejszy trend 2020 oraz najlepszy produkt. Poznajcie laureatów!

  Więcej

 • Nauczanie przez filmowanie

  Nauczanie przez filmowanie

  W czasach gdy wszystko przenosi się do internetu, to właśnie tam można znaleźć bogatą ofertę szkoleń i kursów. Z filmami instruktażowymi ruszyła też Szkoła Artystyczna Wiesława Kuci. Czy taka forma może zastąpić tradycyjną naukę? Jak przekazać smak, zapach i konsystencję przez kamerę?

  Więcej