Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Na Śląsku powstaną ekologiczne targowiska

  Na Śląsku powstaną ekologiczne targowiska

  W ramach programu "Mój Rynek" na Śląsku powstaną pierwsze targowiska z produktami ekologicznymi i regionalnymi. Pieniądze z dotacji w wysokości 11,24 mln zł pozwolą na dofinansowanie 12 targowisk, czyli maksymalnie 1 mln zł na 1 obiekt.

  Więcej

 • Piekarz Królem

  I to nie byle jakim, tylko Kurkowym. Ten zaszczyt przypadł Starszemu Cechu Piekarzy w Radomiu. Jarosław Gajda, bo o nim mowa, zdobył ten tytuł, strzelając z wiatrówki do tarczy z kurem.

  Więcej

 • Czy będziesz płacił ZUS w 2012?

  Czy będziesz płacił ZUS w 2012?

  O tym, czy ZUS, czy pracodawca jest upoważniony do wypłaty zasiłku chorobowego w 2012 r., decyduje liczba ubezpieczonych zatrudnionych na dzień 30 listopada 2011 r.

  Więcej

 • Słodycz, po którą warto sięgnąć!

  Słodycz, po którą warto sięgnąć!

  Przyjazna Słodycz to ogólnopolski program promujący wyroby cukiernicze odpowiadające najnowszym trendom świadomego odżywiania się. Program skupia cukiernie, dla których wysoka jakość składników jest szczególną wartością. Przystąpiło do niego już ponad 180 zakładów cukierniczych z 760 punktami sprzedaży w całej Polsce.

  Więcej

 • Elastyczne zatrudnienie

  Elastyczne zatrudnienie

  W obliczu ciągłych zmian ekonomiczno-gospodarczych pracodawcy coraz częściej korzystają z elastycznych form zatrudnienia. Zdaniem Pracodawców RP nasza gospodarka potrzebuje elastyczności, a najbardziej potrzebują jej małe i średnie przedsiębiorstwa, które stanowią około 90 proc. polskich firm.

  Więcej

 • Czekolada z intencjami

  Czekolada z intencjami

  Amerykańska firma Intentional Chocolate wprowadziła na rynek serię czekolad organicznych, które zadziwiają głównie sposobem reklamowania. Czekoladę rekomenduje sam Dalajlama, mówiąc, że "Ta czekolada przyniesie ludzkości szczęście".

  Więcej

 • Kołocz śląski chroniony w UE

  Kołocz śląski chroniony w UE

  Na mocy rozporządzenia Komisji Unii Europejskiej nr 733/2011 z dnia 22 lipca 2011 roku został wpisany do rejestru chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) kołocz (kolacz) śląski.

  Więcej

 • Zamiennik czekolady

  Zamiennik czekolady

  Niedawno brytyjska firma Muntons zdobyła nagrodę za produkt, który może zastąpić proszek kakaowy nawet w 50%. To może być interesująca oferta nie tylko dla producentów słynnego brownie.

  Więcej