Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Chleb rustykalny z witaminą D

Rustykalny z witaminą D to 25% mieszanka piekarska do produkcji pieczywa mieszanego z dodatkiem witaminy D. Mieszanka piekarska polecana do wypieku pszenno-żytnich bułek oraz żytnio-pszennego chleba.

Potwierdzona w badaniach laboratoryjnych zawartość witaminy D w wyrobie gotowym to 100 IU/100 g, czyli aż 50% Referencyjnych Wartości Spożycia. Witamina D pomaga w prawidłowym wchłanianiu wapnia i fosforu, utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi, zdrowych kości, zębów, a także w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i układu odpornościowego. Do tego odpowiednio dobrana formuła – zastosowanie mąki żytniej, słodu, zakwasu oraz ekstraktu drożdżowego – sprawiają, że pieczywo charakteryzuje niezwykle rustykalny wygląd, chrupiąca skórka oraz tradycyjny, słodowy smak i zapach.

To idealna propozycja dla wymagających konsumentów, poszukujących żywności funkcjonalnej, którzy oczekują od pieczywa dodatkowych walorów prozdrowotnych. Pieczywo Rustykalny z witaminą D charakteryzuje także wysoka zawartość manganu, który przyczynia się do prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. To także źródło błonnika pokarmowego oraz białka, które przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej i pomaga w jej utrzymaniu.

Produkt może być spożywany przez wegetarian.

Opatrzony jest znakiem „Clean Label” - podkreślającym prosty i naturalny skład pieczywa.

Ulotka konsumencka >

 

Lesaffre Oferta: sprzedam
Producent: Lesaffre
Sprzedawca: Lesaffre
Stan: : nowy
Cena netto: 0,00 zł
Cena dotyczy: bd
Kup teraz